پرونده شیمیایی جانبازان روستای قلعه جی سروآباد پیگیری می شود

سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد گفت: پرونده جانبازان جامانده بمباران شیمیایی روستای قلعه جی بخش مرکزی این شهرستان پیگیری و بررسی مجدد می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوهسار دادور روز جمعه در دیدار با مردم روستای قلعه جی اظهار داشت: این روستا در عملیات والفجر 10 توسط جنگنده های رژیم بعث بمباران شیمیایی شد که منجر به شهادت بیش از 30 نفر و مصدوم شدن شمار دیگری از هم وطنانمان در این روستا شد.
وی افزود: برای مصدومان این حادثه پرونده های جانبازی تشکیل شد اما پرونده تعدادی از مصدومان هنوز تشکیل نشده است، لذا تمام توان و تلاش خود را برای پیگیری و بررسی مجدد پرونده این جانبازان از طریق مسئولان استانی و کشوری بکار بسته ایم.
فرماندار سروآباد به فعالیت بازارچه مرزی مله خورد اشاره کرد و گفت: با بازگشایی این بازارچه اکنون ساکنان 33 روستا و یک شهر تا شعاع 20 کیلومتری مرز در این شهرستان از کارت مرزنشینی و مزایای آن بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: کارت مرزنشینی به نام سرپرستان خانوار صادر شده که ماهیانه به ازای هر عضو خانواده سه میلیون ریال به حساب سرپرست آنان واریز می شود و سعی می شود بازارچه مرزی مله خورد را در ورودی شهر سروآباد مستقر و راه اندازی شود.
دادور به همکاری تمامی بخش های نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ارایه خدمات بهتر به روستاییان اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده پل ارتباطی بین روستاهای قلعه جی، بندول و بهرام آباد با همکاری سپاه پاسداران و بنیاد علوی احداث می شود.
به گزارش ایرنا، روستای قلعه جی با 300 خانوار در 10 کیلومتری شهر سروآباد و در مسیر ارتباطی سروآباد مریوان واقع شده است که در اسفند سال 66 مورد حمله شیمیایی رژیم بعث عراق قرار گرفت.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان با بیش از 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال