گردنه ژالانه در مسیر سروآباد - هورامان بازگشایی شد

سنندج - ایرنا - مسئول روابط عمومی اداره راهداری، حمل و نقل جاده ای سروآباد گفت: گردنه ژالانه این شهرستان که در اثر شدت بارش برف مسدود شده بود پس از چند ساعت تلاش بازگشایی شد.

محمد شبرندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون تردد در این مسیر تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است اظهار داشت: راهداران از صبح امروز مشغول بازگشایی این مسیر بودند که با انجام حدود 40 کیلومتر برف روبی موفق به به بازگشایی آن شدند.
وی افزود: بارش برف از روز گذشته در این مسیر آغاز شده بود و تا صبح امروز نیز ادامه داشت که در اثر این بارش ها اکنون ارتفاع برف در گردنه ژالانه به بیش از یک متر می رسد.
وی اضافه کرد: هم اکنون علاوه بر شرایط یخبندان در سطح جاده کولاک به صورت مقطعی نیز در سطح جاده وجود دارد که این مساله باعث بروز مشکل در تردد شده که به همین دلیل توصیه می شود رانندگان زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
شبرندی گفت: تمام مسیرهای مواصلاتی راه های روستایی شهرستان سروآباد با تلاش راهداران باز و تردد در آنها جریان دارد.
وی افزود: روز گذشته به دلیل بارش سنگین برف و عدم دید مناسب یک‌ دستگاه بلدوزر راهدارخانه ژالانه از مسیر منحرف شد که خوشبخاته تلفات جانی و مالی نداشت و با کمک سایر نیروهای راهداری و ماشین آلات موجود بعد از ساعتی به مسیر اصلی جاده بازگشت.
به گزارش ایرنا، راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال