توسعه در کشور فقط با تلاش مضاعف محقق می شود

سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سنندج گفت: ایران از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در جهان دارای قدرت زیادی است اما برای رسیدن به توسعه همه جانبه در نیاز است همه با تلاش مضاعف در این مسیر حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: مردم و مسئولان باید با همدلی و تعاون در راستای رفع مشکلات اقتصادی و توسعه کشور گام های جدی تری بردارند.
وی تاکید کرد: بطور قطع با کوشش مضاعف می توانیم زمینه پیشرفت کشور را در تمام بخش ها فراهم کرده و در مقابل توطئه ها و فشارهای دشمنان بایستیم.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار افزود: پرستاری از درجه بالایی در دین اسلام برخوردار است و حضرت زینب (س) اول پرستار عالم نمونه یک پرستار عالیقدر است.
ماموستا رستمی بر اهمیت توجه به قشر پرستار تاکید کرد و یادآور شد: پرستاران باید از زنانی مانند حضرت زینب (س) الگو گرفته و در راستای خدمت به مردم تمام تلاش خود را بکار گیرند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به شخصیت والای پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: ایشان همواره یار و یاور فقرا و مظلومان و سرچشمه رافت و مهربانی بودند و ما نیز باید از این شخصیت بزرگوار درس بگیریم و در این مسیر حرکت کنیم.
پنجم جمادی الاول و سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نامگذاری شده و امسال این روز مصادف با ۲۲ دی ماه است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کردستان سخنران پیش از خطبه ها نیز فضای مجازی و اینترنت را در کنار مزیت ها بدلیل عدم شناخت بسیاری از مردم بویژه جوانان خطرناک دانست و گفت: آسیب به جوانان و قشر کم سن و سال در فضای مجازی همواره دغدغه رهبر معظم انقلاب و مسئولان کشور است.
سرهنگ مهدی دانش پور افزود: دشمنان ۴۰ سال است بدنبال تهاجم فرهنگی در جامعه ما هستند و امروز با وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رسیدن به این هدف برای دشمن آسان تر شده پس می طلبد والدین و خانواده ها نسبت به استفاده صحیح فرزندان از این شبکه ها حساسیت داشته باشند.
وی تاکید کرد: تهاجم فرهنگی در شبکه های اجتماعی ارزش های دینی و کانون های خانواده ها را هدف قرار داده و عدم نظارت خانواده ها، به انحراف جوانان و نوجوانان و در نهایت افزایش آسیب های اجتماعی منجر می شود.
سرهنگ دانش پور نسبت به کلاهبرداری از طریق پرداخت های غیر مجاز بانکی و عابر بانک ها هشدار داد و یادآور شد: شهروندان نسبت به رعایت نکات ایمنی در استفاده از کارت های عابر بانک مراقب باشند و به هر کسی اعتماد نکنند.
وی از راه اندازی رمز دوم یک بار مصرف برای کارت های عابر بانک به دستور شورای عالی بانک مرکزی خبر داد و اضافه کرد: صاحبان کارت های عابر بانک می توانند به بانک ها مراجعه و از این امکان جدید بهره گیرند تا خطر سرقت مجازی به حداقل برسد.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال