400 بازنشسته سقزی آموزش خود مراقبتی می بینند

سنندج - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی کردستان گفت: 400 نفر از کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سالمند تامین اجتماعی آموزش های سلامت محور خود مراقبتی می بینند.

صلاح قریشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره آموزشی توسط 2 پزشک روز سه شنبه هفته آینده در سقز برگزار می شود.
وی با بیان اینکه دوره اول این آموزش ها در سنندج برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه همه بازنشستگان امکان حضور در مرکز استان را ندارند تصمیم بر این شد که در شهرستان هم این دوره ها برگزار شود.
قریشی تاکید کرد: برگزاری چنین دوره هایی شرایط رشد و افزایش سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش را در پی دارد.
وی با اشاره به اینکه این طرح با عنوان نسیم سلامت اجرا می شود، یادآور شد: ما می خواهیم بازنشستگان هر چه بیشتر با امور خود مراقبتی بویژه در زمینه قند خون، فشار خون و بیماری هایی که از طریق ورزش و تغذیه قابل کنترل یا پیشگیری است آشنا شوند و کمتر از دارو استفاده کنند.
قریشی از کانون های بازنشستگی خواست با اطلاع رسانی، همراهی و مشارکت در برنامه های این حوزه، اداره کل تامین اجتماعی کردستان را در اجرای بهتر این طرح یاری کنند.
دوره اول آموزشی طرح ارتقای سطح سواد سلامت کارگران بازنشسته و مستمری‌ بگیر سالمند با میزبانی اداره کل تامین اجتماعی استان کردستان و همکاری مدیریت درمان استان اواخر آذر در سنندج برگزار شد.
6108/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال