فدراسیون اسکی بدنبال استعدادیابی در سنین پایه است

سنندج - ایرنا - رئیس فدراسیون اسکی با بیان اینکه نگاه ما فقط بحث استعدادیابی در رده های سنی پایه است، گفت: سن جامعه هدف ما نوجوانان زیر 12 سال و سرمایه گذاری روی آنها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید عبدی افتخاری روز جهارشنبه در مجمع عمومی سالیانه هیات اسکی کردستان اظهار داشت: استان هایی در ورزش اسکی موفق می شوند که روی کودکان 6 ساله مستعد سرمایه گذاری و برنامه ریزی کنند.
وی اضافه کرد: هیات های اسکی در استان ها بیشتر تلاش خود را در زمینه استعدادیابی روی رده های سنی پایه بکار گیرند چرا که موفقیت در این رشته ورزشی نیازمند توجه و سرمایه گذاری روی سنین کمتر از 12 سال است.
افتخاری با بیان اینکه هیات های اسکی استانی و شهرستان ها از هزینه های تشریفاتی خود کم کنند، افزود: هیات ها می توانند بخشی از اعتبارات را به سرمایه گذاری در استعدادیابی یا خرید تجهیزات و تجهیز زمین اختصاص دهند.
وی با بیان اینکه نگاه ویژه ای به استان کردستان در این رشته داریم، تاکید کرد: هیات های استان ها از طریق مختلف نسبت به تامین اعتبارات تلاش کنند و خیلی انتظار کمک از فدراسیون نداشته باشند.
افتخاری خواستار توجه هیات ها به اسکی صحرانوردی شد و گفت: ما نیز تلاش می کنیم در تجهیز امکانات هیات ها را کمک کنیم ضمن اینکه در صورت راه اندازی این چنین پیستی در کردستان می توانیم 5 تا 6 ست صحرانوردی در اختیار هیات استان قرار دهیم.
رئیس فدراسیون اسکی خواستار راه اندازی و فعال کردن پیست اسکی شهرستان های استان کردستان شد و گفت: در صورت افزایش تعداد شهرستان های فعال، رقابت در رشته اسکی نیز افزایش پیدا می کند.
وی اظهار داشت: پیست های اسکی اگر رونق بگیرند صدا و سیما و رسانه ها نیز فعالیت در این پیست ها را پوشش خواهند داد.
روسای هیات های اسکی شهرستان های استان کردستان هم در سخنانی کمبود منابع مالی، ضعف امکانات و تجهیزات، عدم استاندارد سازی پیست ها، بی توجهی صدا و سیما برای همگانی کردن این ورزش و نبود امکانات رفاهی در پیست ها را از جمله دغدغه های فعالان اسکی استان عنوان و خواستار توجه فدراسیون و تلاش برای رفع این مشکلات شدند.
بیش از 100 ورزشکار سازمان یافته در رشته ورزشی اسکی در کردستان مشغول فعالیت هستند.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال