رویکرد وزارت ورزش سرمایه گذاری روی نوجوانان و نونهالان است

سنندج - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان گفت: چشم انداز این وزارتخانه بلند مدت و رویکرد ما سرمایه گذاری روی نوجوانان و نونهالان و سنین پایه برای توسعه هر چه بیشتر ورزش همگانی و قهرمانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد سعادتمند عصر دوشنبه در آیین تجلیل از مدال آوران اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سنندج اظهار داشت: اولین کشوری هستیم که بعد از المپیک 2018 برای چهار سال آینده برنامه ریزی می کنیم.
وی اضافه کرد: این اتفاق خوبی است که در دولت تدبیر و امید روی می دهد چرا که نگاه ما به چهار سال آینده، نگاهی کارآمد و منطقی در راستای توسعه هر چه بیشتر ورزش در رده نوجوانان و نونهالان است.
مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان افزود: برای چهار سال آینده در چهار حلقه وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون های ورزشی، هیات های ورزشی استان ها و مربیان، در حوزه المپیادها برنامه ریزی کرده و نخبگان و استعدادهای ودزشب را تحت پوشش قرار می دهیم.
سعادتمند با اشاره به اینکه 24 هزار نفر در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در 77 رشته ورزشی به رقابت پرداختند، تاکید کرد: 2 هزار و 400 تا سه هزار ورزشکار نخبه حائز مدال شناسایی و در سامانه ثبت شدند.
وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی به فدراسیون ها و هیات های ورزشی استان ها تزریق می شود، یادآور شد: تلاش ما این است که جوانان مستعد و توانمندی را برای المپیک 2022 سنگال تربیت کنیم.
مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، موفقیت دانش آموزان کردستانی را در این المپیاد قابل تقدیر دانست و گفت: 504 ورزشکار از این استان در المپیاد استعدادهای برتر کشور حضور داشتند و از لحاظ تعداد نفرات اعزامی رتبه هشتم کشور را کسب کردند.
سعادتمند اضافه کرد: استان کردستان در بین استان های درجه سه کشور مقام اول را در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور کسب کردند که نشان از پتانسیل های بالای این استان دررده های سنی پایه دارد.
به گزارش ایرنا، در پایان این آیین از 60 مدال آور کردستانی با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد. این مدال آوران در 13 رشته ورزشی شرکت کرده بودند و 20 طلا، 25 نقره و 28 برنز را کسب کرده بودند.
اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور از 30 آبان تا 10 آذر سال جاری در 77 رشته ورزشی و در 31 استان کشور برگزار شد.
بیش از 60 هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده ورزشی در کردستان در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال