16 کبک در سروآباد رهاسازی شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست سروآباد از رهاسازی 16 قطعه کبک در دامان طبیعت و در منطقه حفاظت شده کوسالان این شهرستان خبر داد.

یوسف چشمیدری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همکاری انجمن های محیط زیستی و مردم روستای بلبر بخش هورامان این کبک ها رهاسازی شدند.
وی افزود: تعدادی از این کبک ها توسط شکارچیان نادم از شکار و صید تحویل اداره حفاظت محیط زیست شده و تعدادی نیز از شکارچیان مختلف کشف و ضبط شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سروآباد اضافه کرد: همچنین تعداد 16 قفس شکسته شده و 17 هزار متر تور صیادی نیز از شکارچیان کشف و بلااستفاده و معدوم شد.
وی با بیان اینکه در زمان رهاسازی این کبک ها عوامل برنامه تلویزیونی «ریگا» و بخشدار هورامان نیز حضور داشتند، ‌گفت: به منظور ترویج فرهنگ زیست محیطی این برنامه را در روستای بلبر برگزار کردیم.
چشمیدری با تقدیر و تشکر از فعالان عرصه زیست محیطی یادآور شد: در حاشیه این مراسم تعدادی بذر بلوط گونه شاخص کوسالان کاشته شد.
به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو این منطقه با وسعت 57 هزار و 236 هکتار در استان کردستان، حد فاصل شهرستان های سروآباد، مریوان و کامیاران واقع شده است.
در این منطقه تاکنون 117 گونه پرنده، 23 گونه پستاندار، 17 گونه خزنده و 242 گونه گیاهی، شناسایی شده و مهمترین گونه های جانوری آن کل و بز، خرس قهوه ای، قوچ و میش، کرکس، هما و عقاب طلایی است.
7354/6108

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال