پیرمرد 83 ساله سنندجی برای شرکت در بازی های محلی ثبت نام کرد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل موسسه توسعه و توانمندسازی شهری ژیار سنندج از شرکت 180 نفر در جشنواره بازی های بومی و محلی محلات عباس آباد، فرجه و گلشن خبر داد و گفت: مُسن ترین شرکت کننده در این جشنواره پیرمردی 83 ساله است.

ساحل زارعی روز دوشنبه در گفت و گو با اشاره به اینکه این جشنواره از دیروز (25 آذر) کار خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: این دوره از جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و با محوریت بازی های بومی و محلی در محلات حاشیه نشین شهر سنندج برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره در محلات عباس آباد، فرجه و گلشن در حال برگزاری است، اضافه کرد: بازی های این جشنواره شامل چوزان، تخته نرد و جوراب بازی ویژه آقایان و قمچان ویژه بانوان است.
مدیرعامل موسسه توسعه شهری ژیار و مسئول دفتر تسهیل گری و توسعه محلی محلات گلشن، عباس آباد و فرجه افزود: طی سه روز تبلیغ و اطلاع رسانی در ارتباط با برگزاری این جشنواره 180 نفر برای شرکت در مسابقات ثبت نام کردند.
زارعی با اشاره به اینکه ساعت 19 دیروز بازی گروه های جوراب بازی آغاز و تا یک بامداد به طول انجامید، یادآور شد: هر گروه متشکل از پنج نفر بود که در پایان گروه محله گلشن برنده شدند.
وی تاکید کرد: از تعداد کل شرکت کنندگان در این جشنواره 70 نفر را بانوان تشکیل دادند که امروز در بازی قمچان ساعت 15 تا 17 عصر با هم رقابت می کنند.
مدیرعامل موسسه توسعه وت توانمندسازی شهری ژیارسنندج با بیان اینکه در پایان از 20 نفر برگزیده تجلیل می شود، گفت: از چهار نفر برگزیده بازی های بومی و محلی و 16 نفر از خیران، معتمدان و سرمایه های اجتماعی محلات تجلیل می شود.
زارعی اظهار داشت: این برنامه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری است که در این سه محله برگزار می شود و استقبال فراوانی هم از آن شده و علاوه بر این مردم مشارکت مطلوبی در اجرای مناسب آن دارند.
وی ایجاد نشاط اجتماعی، وفاق ملی و محلی و ترویج فرهنگ دوستی و ورزش همگانی، تقویت هویت اجتماعی و معرفی سرمایه های اجتماعی محلات را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره خواند و افزود: مسن ترین فرد شرکت کننده در این جشنواره مردی 83 ساله متولد 1314 در رشته چوزان و کم سن و سال ترین هم دختری 17 ساله است.
اختتامیه این جشنواره روز پنجشنبه 29 آذر ساعت 19 در ورزشگاه سرپوشیده محله عباس آباد سنندج با ظرفیت 600 نفر برگزار می شود.
9936/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال