بیش از 43 هزار تن زباله در سنندج وارد چرخه بازیافت شد

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان پسماند شهرداری سنندج گفت: از اول امسال تا پایان آبان بیش از 43 هزار تن زباله جمع آوری شده در شهر سنندج وارد چرخه بازیافت شده است.

سیروان غفوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در این مدت در مجموع 91 هزار و 200 تن زباله از سطح شهر سنندج جمع آوری شد، اظهار داشت: 43 هزار و 200 تن از این میزان زباله تحویل کارخانه بازیافت شده است.
وی افزود: روزانه بیش از 380 تن زباله در سطح شهر سنندج جمع آوری می شود که از این مقدار 180 تن به کارخانه بازیافت انتقال می یابد.
غفوری تاکید کرد: پس از تفکیک ضایعات خشک قابل بازیافت و تبدیل حدود 50 تن کود کمپوست از زباله تر تولید و مابقی با خاک و نخاله در محل دفن پسماندها دفن می شود.
وی یادآور شد: تفکیک زباله های منتقل شده به سایت بازیافت توسط بخش خصوصی انجام می شود و فلزاتی همچون آلومینیوم و آهن و مواد پلاستیکی و مقوا از میان زباله ها جدا و برای بازیافت به کارخانه های مربوطه ارسال می شود.
غفوری طرح تفکیک از مبدا زباله را اصولی ترین روش برای صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلایندگی، کاهش حجم زباله ها، صرفه جویی در زمان، کاهش تعداد خودروها و نیروی انسانی برای جمع آوری و حمل زباله اعلام کرد.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال