فعالان اقتصادی از دستاوردهای پژوهشگران استفاده کنند

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان گفت: فعالان اقتصادی، صاحبان صنایع و همه کسانی که می توانند نتایج کار پژوهشگران را به ارزش افزوده تبدیل کنند، از این دستاوردها بهره ببرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین فیروزی روز شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در پارک علم و فناوری کردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از فعالان اقتصادی می خواهیم که با بازدید این نمایشگاه حاصل کار پژوهشگران و فناوران را ببینند و با این افراد همکاری کنند.
وی با بیان اینکه بهره گیری از شرکت های دانش بنیان و فناور راهی است که منجر به تولید ثروت می شود، اضافه کرد: این شیوه فرصت آفرین است و از این طریق می توان با هزینه های کم، بهره وری های فراوان عاید جامعه کرد.
فیروزی افزود: امیدواریم حاصل کارهای دانش بنیان خلق ثروت و ارزش افزوده فراوانی داشته باشد و زمینه رشد فعالیت های اقتصادی را نیز فراهم کند.
وی یادآور شد: این نمایشگاه برپا شده تا پژوهشگران، فناوران و نوآوران به فعالیت بیشتر تشویق و همزمان دستاوردهای آنها به بخش صنعت و تولید معرفی شود.
معاون استاندار کردستان تاکید کرد: تلاش می کنیم به شیوه ای این دستاوردهای پژوهشی و فناورانه تجاری سازی شده و کاربرد خود را در جامعه نشان دهد و به عبارتی نتایج آن را در جامعه ببینیم.
وی گفت: کردستان راه خود را پیدا کرده و چند سال است دانشگاه ها، مراکز علمی و فناوری و دستگاه ها در حوزه پژوهش فعالیت می کنند و نتایج خوبی نیز در این حوزه بدست آمده است.
فیروزی با بیان اینکه می خواهیم کاربردهای این دستاوردها در جامعه خود را نشان دهد، افزود: شرکت ها و نهادهای پژوهش محور و فناور بیشتر شده اند که نشان می دهد راه را درست رفته و خوب عمل کرده ایم.
وی اظهار داشت: اکثر شرکت و نهادهایی که در این نمایشگاه حضور دارند تحت پوشش دانشگاه های کردستان، علوم پزشکی، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری قرار دارند.
فیروزی اضافه کرد: فضا و مکان در حد نیاز در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد، تسهیلات به آنها داده می شود و از کمک هایی مالی جزیی نیز بهره مند می شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان یادآور شد: این حمایت ها صورت می گیرد تا این شرکت ها پا بگیرند و بتوانند وارد بازار شوند.
وی در رابطه با دیگر حمایت ها از این بخش تاکید کرد: صندوق پژوهش و فناوری می تواند کمک های مالی و نهادی به عنوان مثال در زمینه صدور مجوز و ثبت آثار داشته باشد.
فیروزی گفت: این کمک ها کافی نیست اما شروع خوبی است و نوید بخش اقداماتی موثر از کارهای دانش بنیان در آینده است.
به گزارش ایرنا، به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دستگاه ها و شرکت ها در پارک علم و فناوری استان کردستان راه اندازی شد.
این نمایشگاه شامل 29 غرفه بود 387 محصول پژوهشی و فناور است که در آن ماحصل فعالیت دانشجویان و فعالیت های مهارت محور به نمایش عمومی در آمده است.
6108/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال