16 آذر نماد خروش دانشجوی ایرانی علیه ظلم و ستم آمریکا است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در دانشگاه کردستان گفت: روز 16 آذر نماد خروش دانشجویان ایران علیه ظلم و ستم آمریکا و نفی دخالت های اجانب و بیگانگان علیه مردم کشورمان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محرم بیابانی روز شنبه در مراسم بزرگداشت 16 آذر، روز دانشجو، در تالار مولوی دانشگاه کردستان اظهار داشت: جوان فضیلت طلب و فضیلت جو است که نماد واقعی آن سه شهید دانشجویی است که حاضر به زندگی با ذلت نشدند و جان خود را برای دفاع از تمامیت کشور فدا کردند.
وی با تاکید بر اینکه جوان ایرانی ذلت و زور را نمی پذیرد، افزود: جوان ایرانی می خواهد همواره خود و وطنش عزتمند و عزیر باشد و اگر امروز انقلاب اسلامی و نظام ما در جهان به این مهم دست پیدا کرده به خاطر جانفشانی جوانان غیور است.
حجت الاسلام بیابانی در ادامه به بیان ویژگی دوران جوانی پرداخت و از آن به عنوان جمع اضداد نام برد و تاکید کرد: این دوران، دوران طروات و شادابی عمر انسان تلقی می شود که می تواند دوران بیداری یا بیماری، امیری یا اسیری، نعمت یا نقمت و یا یسر و عسر باشد.
وی یادآور شد: اگر جوان دچار شهوات و خودبینی شود، اسیر و بیمار و اگر خدا بین شود، امیر است و در دوران نعمت به سر می برد.

** جنبش دانشجویی بخش مهمی از جنبش های کشور
رئیس دانشگاه کردستان هم با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی بخش مهمی از جنبش های آزادیخواهانه در کشورمان است، افزود: حرکت های دانشجویی بویژه در 16 آذر 1332، حرکتی اجتماعی برای پیشبرد منافع خارج از کنترل نهادهای رسمی قدرت بوده و هست.
فردین اخلاقیان به بیان تفاوت های رویکرد سیاسی احزاب دانشگاهی با دیگر احزاب پرداخت و تاکید کرد: احزاب دانشجویی در صدد جهت بخشی به اقدامات دولت هستند که به دور از عرصه قدرت سیاسی و تنها با علم و پژوهش به دنبال آن هستند.
وی گفت: این احزاب همچنین به دنبال کسب و یا حفظ قدرت هم نیستند بله وارد شده اند تا منافع اجتماعی را محقق کنند.
رئیس دانشگاه کردستان اضافه کرد: حرکت این احزاب، حرکتی با تکیه بر علم و دانش و به دور از احساسات تند است تا منافع عالی برای جامعه به ثمر برسد.
در این مراسم، از برترین های آموزشی، فرهنگی دانشگاه کردستان با اهدای لوح، تقدیر شد.
دانشگاه کردستان بیش از 9 هزار دانشجو در 30 رشته دکتری، 104 رشته کارشناسی ارشد و 52 رشته کارشناسی مشغول به تحصیل دارد، این دانشگاه همچنین دارای 385 عضو هیات علمی است.
9937/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال