کارگاه های آموزشی طراحی صحنه و کارگردانی در سقز برگزار می شود

سنندج - ایرنا - دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز یکی از برنامه های این دوره از جشنواره را برگزاری کارگاه های آموزشی اعلام کرد و گفت: در طول اجرای جشنواره 2 کارگاه آموزشی در زمینه طراحی صحنه و کارگردانی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل پاشایی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری 2 کارگاه آموزشی در زمینه آموزش طراحی صحنه و آموزش کارگردانی در بخش جانبی این دوره پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: کارگاه آموزش کارگردانی زیر نظر قطب الدین صادقی روزهای جمعه و شنبه 9 و 10 آذر ماه در سالن کتابخانه عمومی شماره یک سقز برگزار می شود.
دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز زمان برگزاری کارگاه آموزشی کارگردانی را سه ساعت خواند و افزود: این کارگاه ساعت 18 تا 19:30 روز جمعه 9 آذر و ساعت 8:30 تا 10 روز شنبه 10 آذر دایر می شود.
وی در خصوص کارگاه آموزشی طراحی صحنه نیز یادآور شد: این کارگاه زیر نظر استاد ناصح کامکاری به مدت 2 روز برگزار خواهد شد.
پاشایی تاکید کرد: کارگاه طراحی صحنه ساعت 8:30 تا 10 روزهای پنجشنبه و جمعه 8 و 9 آذر ماه جاری در سالن کتابخانه عمومی شماره یک سقز پذیرای علاقه مندان است.
پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز عصر چهارشنبه هفتم آذر ماه با اجرای نمایش ملائکه کاری از هنرمندان استان آذربایجان غربی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز آغاز شد و 11 آذر نیز به کار خود پایان می دهد.
در طول چهار روز برگزاری این جشنواره 9 نمایش داخلی، 4 نمایش خارجی و یک نمایش دربخش ویژه این جشنواره به اجرای برنامه خود می پردازند.
این دوره از جشنواره به صورت غیررقابتی برگزار شده و در پایان هم دو نمایش منتخب برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد.
9936/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال