10 شکارچی غیر مجاز در قروه دستگیر شدند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست قروه گفت: 10 شکارچی غیر مجاز در منطقه حفاظت شده بدر و پریشان این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان فرهاد سیف پناهی روز یکشنبه اظهار داشت: در جریان گشت و کنترل محیط بانان در منطقه حفاظت شده بدر و پریشان، 2 گروه متخلف شامل 10 نفر قبل از انجام هر گونه شکار و در حین تیراندازی دستگیر شدند.
وی افزود: از این متخلفین سه قبضه تفنگ شکاری، یک عدد کوله پشتی، 56 عدد فشنگ و 2 عدد نورافکن کشف و ضبط شده است.
سیف پناهی اضافه کرد: پرونده این متخلفین برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.
به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده بدر و پریشان با وسعتی در حدود 37 هزار هکتار در جنوب شهرستان قروه قرار گرفته است.
بدر و پریشان زیستگاه مناسب کل و بز وحشی، از پوشش گیاهی مناسبی برخوردار است، این منطقه همچنین زیستگاه مناسبی برای انواع پستاندارن و پرندگان است.
کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده تالاب بین المللی دریاچه زریبار مریوان، منطقه حفاظت شده بیجار، منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان سروآباد و 2 منطقه شکار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیکی تالاب زریبار است.
از مساحت 29 هزار و 137 کیلومتر مربعی استان کردستان 10 درصد در قالب مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد.
همچنین از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هکتار استان کردستان، بیش از 374 هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می دهد و جنگل های این استان که جز جنگل های زاگرس شمالی هستند.
6108/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال