یکدلی و وحدت رمز پیروزی برابر تهدیدهای آمریکا است

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج با بیان اینکه استکبار جهانی با ایجاد جنگ روانی و تحریم اقتصادی به دنبال تضغیف روحیه مردم کشورمان است، گفت: رمز پیروزی در برابر تحریم های اقتصادی و تهدیدهای آمریکا، هماهنگی، یکدلی، وحدت و همفکری مردم و مسئولان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: ملت باید در کنار دولتمردان ثابت قدم باشد و با پیروی از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب در مقابل توطئه های شوم دشمنان ایستادگی کنند.
وی افزود: همانگونه که رهبری فرمودند جوانان باید ابتکار و نوآوری را سرلوحه زندگی خود قرار داده و با تلاش و فعالیت مضاعف، زمینه آینده ای درخشان را برای کشور فراهم کنند.
ماموستا خدایی قدرت پدافندی نظام اسلامی را در مقابل تهدیدهای آمریکا بالا دانست و تاکید کرد: طبق اعترافات برخی مسئولان و کارشناسان آمریکایی، دولت این کشور توان به صفر رساندن فروش و صادرات نفت ایران را ندارد.
امام جمعه سنندج در ادامه از حضور گسترده مردم کردستان در راهپیمایی 13 آبان تقدیر کرد و یادآور شد: مردم ایران اسلامی با شرکت باشکوه خود در این مراسم جواب دندان شکنی به تهدیدهای آمریکا دادند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت وقف در دین اسلام اشاره کرد و گفت: کسانی که مال و دارایی خود را در راه خدا وقف می کنند اجر معنوی بزرگی نصیب شان خواهد شد و این کارشان صدقه جاری محسوب می شود.
ماموستا خدایی خواستار اشاعه فرهنگ وقف در جامعه شد و اضافه کرد: مساله وقف در آیین اسلام حقیقتی اساسی است و واقفان کار بسیار ارزشمندی را در خدمت به مردم و جلب رضای خدا انجام می دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته و به مناسبت فرا رسیدن دهه وقف گفت: هر کدام از ما به عنوان فرد مسلمان وظیفه داریم نسبت به وقف اهتمام داشته و براساس توان خود در این امر خیر مشارکت کنیم.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی با بیان اینکه مردم کردستان بویژه اهل سنت باور اعتقادی راسخی نسبت به سنت حسنه وقف دارند، افزود: همگی باید موقوفات گذشته را حفظ کرده و با دستگاه ها یا کسانی که اقدام به تخریب موقوفات می کنند مقابله کنیم ضمن اینکه اداره کل همواره با موقوفه خواری برخورد کرده است.
وی سیاست جدید اداره کل اوقاف و امور خیریه را تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در موقوفات استان دانست و تاکید کرد: تاکنون 2 هزار و 170 رقبه در سطح استان سنددار و ایمن سازی شده است.
حجت الاسلام نوروزی یادآور شد: در حال حاضر در مجموع 2 هزار و 123 موقوفه و 18 هزار رقبه در کردستان وجود دارد که 14 هزار و 700 رقبه در اختیار اداره کل اوقاف است و مابقی توسط متولیان نگهداری می شود.
از 15 تا 24 آبان ماه به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال