چند خبر کوتاه از رویدادهای ورزشی استان کردستان

سنندج - ایرنا - سومین المپیاد انتخابی شطرنج نابینایان استان، برگزاری مسابقات کشتی محلی(زوران) و برپایی ایستگاه های سلامت از جمله رویدادهای ورزشی در کردستان به مناسبت هفته تربیت بدنی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسابقات کشتی محلی (زوران) قهرمانی استان کردستان در بخش آرمرده از توابع شهرستان بانه در حال برگزاری است و نتایج نهایی شنبه 28 مهر اعلام می شود.
رئیس هیات بازی های بومی و محلی شهرستان بانه گفت: این مسابقات با حضور 50 وزرشکار و در چهار وزن 70، 80، 90 و 100 کیلوگرم برگزار می شود.
هوشنگ امینی اظهار داشت: در مسابقات کشتی محلی (زوران) تیم هایی از شهرهای سقز، بانه، آرمرده، کامیاران، مریوان و بیجار حضور دارند.
وی یادآور شد: در پایان این مسابقات پهلوان پهلوانان انتخاب و نفرات برتر نیز به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شوند.

** سومین المپیاد انتخابی شطرنج نابینایان کردستان برگزار شد
همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش، سومین المپیاد انتخابی شطرنج نابینایان استان کردستان با حضور 34 ورزشکار دختر و پسر به میزبانی کامیاران برگزار شد.
در پایان این المپیاد و در بخش آقایان امجد زندی نژاد از سنندج مقام اول را کسب کرد و یوسف زندی از سنندج و ابراهیم سرابی از قروه نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
در بخش بانوان نیز هاوژین قیطاسی و زهرا کریمی هر دو از کامیاران اول و دوم شدند و مقام سوم به دنیا پورمحمد از مریوان رسید.

** 2 مرکز ایستگاه سلامت در سنندج برپا شد
به مناسبت هفته ترتبیت بدنی و ورزش، 2 مرکز ایستگاه سلامت در پارک کودک و میدان گاز سنندج با هدف توسعه ورزش همگانی بر پا شد.
این مراکز به مدت 2 روز از صبح پنجشنبه 26 تا عصر جمعه 27 مهر ماه جاری خدمات سنجش وزن، تست فشار خون و تست قند خون را به صورت رایگان ارائه می دهند.
رویدادهای دیگر ورزشی نیز همچون همایش پیاده روی و ورزش صبحگاهی در سنندج به مناسبت این هفته برگزار شد.
در این مدت رقابت های کشتی آزاد قهرمانی گروه ب جوانان کشور نیز با حضور 10 تیم از سراسر کشور در سریش آباد شهرستان قروه روز پنجشنبه آغاز شد و امروز به پایان می رسد.
از 26 مهر تا دوم آبان به نام هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است.
6108/7496

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال