50 خانه ورزش روستایی کردستان امسال تجهیز می شود

سنندج - ایرنا - رئیس هیات روستایی و بازی های بومی و محلی کردستان با اشاره به تجهیز 50 خانه ورزش روستایی گفت: 50 خانه ورزش روستایی دیگر هم تا پایان سال در این استان تجهیز می شود تا تعداد خانه های تجهیز شده به عدد 100 برسد.

هوشنگ امینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانه های ورزش با وسایلی از جمله، دارت، میز شطرنج، میز تنیس روی میز، تخته تاتامی، میز فوتبالدستی و طناب تجهیز می شوند.
وی با بیان اینکه اولویت در تجهیز خانه های ورزشی روستاها بر اساس جمعیت شهرستان و روستا است، افزود: 50 خانه ورزشی که تجهیز شده مربوط به سهمیه سال گذشته بود و 50 خانه ورزشی جدید از سهمیه امسال تجهیز می شود.
رئیس هیات روستایی و بازی های بومی و محلی کردستان تاکید کرد: این تجهیزات در اختیار دهیار و شورای روستا به عنوان نماینده هیات روستایی و بازی های بومی و محلی قرار می گیرد.
وی خبر از برگزاری 10 جشنواره پاییزی در روستاها داد و یادآور شد: مسابقات هله پرکی، زوران، مچ اندازی، چوب کشی و جشن انار در این جشنواره برگزار می شود.
تجهیز 50 خانه ورزش روستایی استان کردستان اواخر مرداد امسال طی آیینی در روستای سراب قامیش سنندج و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان و مدیرکل ورزش و جوانان آغاز شد.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در سفر شهریور خود به استان کردستان گفته بود: پیش بینی شده تا پایان امسال سه هزار و 200 خانه ورزش روستایی در مناطق مختلف کشور تجهیز و به بهره برداری برسد.
6108/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال