رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - پایان رقابت های تیمی زورخانه ای و کشتی پهلوانی نوجوانان کشور در بیجار، کسب نشان نقره مسابقات دو و میدانی لیگ امید کشور توسط بانوی بانه ای و قهرمانی تیم کردستان در مسابقات ژیمناستیک لیگ هنری جوانان کشور، از جمله رویدادهای ورزشی استان در هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا، رقابت های تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی نوجوانان کشور یادواره 5400 شهید کردستان شامگاه پنجشنبه 15 شهریور در بیجار با قهرمانی تیم یزد پایان یافت.
این رقابت ها با حضور 300 شرکت کننده از استان های اصفهان، فارس، کرمان، چهارمحال و بختیاری، قم، آذربایجان شرقی، مازندران، همدان، یزد، البرز، خراسان جنوبی، سمنان، کردستان، زنجان، گیلان، مرکزی، کرمانشاه، تهران و لرستان برگزار شد.
ورزشکاران و تیم های شرکت کننده در رشته تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی در پنج وزن منهای50، 50 تا 60، 60 تا70، 70 تا80 و 80 تا 100 کیلوگرم به رقابت پرداختند.
در پایان تیم یزد با 280 امتیاز مقام اول را از آن خود کرد و استان های اصفهان، کردستان، فارس، کرمان و مازندران به ترتیب با 262، 223، 172، 157 و 152 در رده های دوم تا ششم قرار گرفتند.
رقابت های تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی نوجوانان کشور 14 و 15 شهریور در سالن 2 هزارنفری شهر بیجار برگزار شد.

** تیم کردستان جایگاه دوم تیمی دو و میدانی نونهالان منطقه ای کشور را بدست آورد
مرحله دوم مسابقات دو و میدانی قهرمانی پیشتازان و نونهالان دختر منطقه 5 کشور با نایب قهرمانی تیم کردستان الف به پایان رسید.
در این مسابقات دوندگان استان های کردستان، لرستان، خوزستان، همدان، ایلام و کرمانشاه در ماده های مختلف در استادیوم 22 گولان به رقابت پرداختند و تیم کردستان با 5 طلا، 5 نقره و یک برنز جایگاه دوم تیمی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد، تیم های همدان و لرستان هم به ترتیب اول و سوم شدند.
ورزشکاران کردستانی دلنیا بیگم جانی، صدف آقاجانی، گلابتون زارعی، اژین قادری در رله تیمی به نشان طلا دست یافتند، میدیا ابراهیمی، جوانا جوانمردی، روژین قادری، هستی ثمری و نادیا اسد بختی مدال نقره را از آن خود کردند و محدثه جعفر زاده نیز نشان برنز را کسب کرد.
همچنین حدیث حسین پناهی و نازنین جمال پور از تیم کردستان 'ب' 2 نشان برنز را به خود اختصاص دادند.
پرستو احمدی مربیگری تیم کردستان را در مرحله دوم مسابقات دوومیدانی قهرمانی پیشتازان و نونهالان دختر منطقه 5 کشور بر عهده داشت.

** تیم کردستان قهرمان مسابقات ژیمناستیک لیگ هنری جوانان کشور شد
مرحله نخست مسابقات ژیمناستیک لیگ هنری جوانان و بزرگسالان کشور 15 و 16 شهریورماه در اراک برگزار شد و تیم خانه ژیمناستیک کردستان توانست قهرمان این رقابت ها شود.
در این رقابت ها استان های مرکزی، اردبیل، قم، قزوین، تهران، یزد، هرمزگان، لرستان، اصفهان، البرز ، زنجان، آذربایجان شرقی، کردستان، سمنان، خراسان رضوی و منطقه کیش حضور داشتند که در پایان تیم خانه ژیمناستیک کردستان متشکل از آریز محمودبیگی، چیا قرانی، آرمین کاظمی و کاوان نورالهی با 142 امتیاز عنوان نخست این مرحله را کسب کرد.
تیم های الماسی اردبیل با 70 امتیاز و آلومینیوم اراک با 50 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.
تیم کردستان به سرمربیگری امید شیخ احمدی و مربیگری سیروان شیخ احمدی در مرحله نخست مسابقات ژیمناستیک لیگ هنری جوانان و بزرگسالان کشور حضور یافت.

** بانوی دونده سنندجی نشان نقره لیگ امید دختران کشور را کسب کرد
گلابتون زارعی بانوی دونده سنندجی در مرحله نخست مسابقات دو و میدانی لیگ امید دختران کشور با ثبت زمان 15:91 ثانیه نشان نقره ماده 100 متر بامانع را کسب کرد.
ورزشکاران شرکت کننده در این مرحله در مواد 200 متر، 100متربامانع، 800 متر، 3000 متر بامانع، 5 کیلومتر پیاده روی، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک، پرش طول و پرش ارتفاع با هم به رقابت پرداختند.
مرحله نخست مسابقات دو و میدانی لیگ امید دختران کشور در جهارشنبه 14 شهریور در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.
به گزارش ایرنا، بیش از 62 هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده کردستانی در رشته ها و رده های سنی مختلف مشغول به فعالیت هستند.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال