ورزشکاران بیماری خاص و پیوند اعضا در کردستان حمایت نمی شود

سنندج - ایرنا - رئیس هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا کردستان گفت: اداره کل ورزش و جوانان و برخی ارگان های مرتبط اغلب به فکر تقویت رشته های مدال آور و المپیکی هستند و آنگونه که شایسته است از ورزشکاران بیماری خاص و پیوندی حمایت نمی کنند.

فرزاد هلالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزشکاران بیماری خاص و پیوند اعضا در این استان نیازمند توجه ویژه اداره کل ورزش و جوانان هستند.
وی با بیان اینکه فقط یک سالن در سنندج برای تمرین این ورزشکاران وجود دارد که با برخی هیات های دیگر مشترک است، افزود: نیاز است سالنی ویژه به این ورزشکاران اختصاص یابد تا این افراد بتوانند در فضای بهتری به تمرین و ورزش بپردازند.
رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضا کردستان با اشاره به اینکه ورزشکاران پیوند اعضا امسال 19 مدال از مسابقات کشوری کسب کردند، یادآور شد: سال آینده تیم پیوند اعضای کشور با حضور 10 نفر از ورزشکاران کردستانی به مسابقات جهانی انگلیس اعزام می شود.
هلالی از فعال بودن هیات ها در شهرستان های مریوان، دیواندره، قروه، بیجار و کامیاران خبر داد و اضافه کرد: هیات های بانه و سقز فعال نیستند که امیدواریم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان این هیات ها نیز فعال شوند.
وی بودجه و منابع مالی این هیات را محدود و ناکافی دانست و گفت: امسال اداره کل ورزش و جوانان 50 میلیون ریال به هیات کمک کرده که کفاف هزینه های اعزام ورزشکاران را نمی دهد.
هلالی اظهار داشت: اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمانی بیماران تالاسمی کشور در کیش که تا یک ماه و نیم دیگر انجام می شود، 200 میلیون ریال هزینه نیاز دارد که امیدواریم کمک مالی به ما برای حضور در این مسابقات بشود.
رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضا کردستان یادآور شد: جلسه کمیته بیماران خاص در استانداری هم هر ماه یک بار برگزار می شود اما تاکنون منجر به کمک به هیات از لحاظ مالی نشده است.
هلالی افزود: شناسایی افراد دارای بیماری خاص و تشویق آنان به ورزش و دادن انگیزه به ایشان از جمله برنامه های هیات بیماران خاص و پیوند اعضا در کردستان است.
به گزارش ایرنا، هیات بیماران خاص و پیوند اعضا شامل رشته ورزشکاران پیوند اعضا، تالاسمی، دیابت، هموفیلی و ام اس است و حدود 600 ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده کردستانی در این بخش در 10 رشته ورزشی از جمله شطرنج، تنیس روی میز، فوتبال، دارت و دوومیدانی فعالیت دارند.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال