12 شهرک صنعتی کردستان از نعمت گاز بهره مند هستند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: 12 شهرک صنعتی با 2 هزار و 34 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در مناطق مختلف این استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

احمد فعله گری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود 600 مورد از این واحدهای صنعتی را مرغداری ها تشکیل می دهند اما تلاش شرکت گاز برای گازدار کردن تمام بخش های صنعت استان است.
وی با بیان اینکه 425 واحد صنعتی فاقد گاز در کردستان شناسایی شده که براساس مصوبه شورای اقتصاد شرایط گازرسانی برای آنان مهیا است، افزود: از این تعداد 155 واحد صنعتی در سال 96 از نعمت گاز بهره مند شدند.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: با گازدار شدن این تعداد واحد صنعتی، در مصرف 23 میلیون و 800 هزار لیتر سوخت های مایع صرفه جویی شد.
فعله گری تعداد واحد صنعتی فاقد گاز طبیعی در استان را 270 مورد عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی برای گازدار شدن 154 واحد در سال جاری انجام شده که تا پایان امسال تعداد صنایع بهره مند از طرح مصوبه شورای اقتصاد به 309 واحد می رسد.
وی تاکید کرد: با اتمام طرح های گازرسانی به صنایع استان طبق مصوبه شورای اقتصاد، سالانه در مصرف 43 میلیون لیتر سوخت های مایع صرفه جویی می شود که برای حفاظت محیط زیست بسیار سودمند است.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان، گسترش شبکه های گاز در سطح استان را به عنوان یکی از مهمترین اهداف استراتژیک این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از دغدغه های همیشگی صنایع، تامین پایدار سوخت است که با گازدار شدن واحدهای صنعتی این مشکل رفع می شود.
فعله گری اضافه کرد: با گسترش شبکه های گازرسانی در سطح استان بستر سازی مناسبی برای تامین سوخت مطمئن، پایدار و مداوم صنایع فراهم شده و امکان استفاده از شبکه های گازرسانی در هر نقطه ای از استان میسر است.
به گزارش ایرنا، شرکت گاز کردستان 497 هزار و 504 مشترک در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی دارد و 99،9 درصد جمعیت شهری و حدود 85 درصد جمعیت روستایی این استان زیر پوشش شبکه گاز هستند.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال