16 قلم داروی دامی غیرمجاز در بیجار کشف و جمع آوری شد

سنندج - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی بیجار از کشف و جمع آوری 16 قلم داروی دامی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته از داروخانه های دامپزشکی این شهرستان خبر داد.

هادی اسکندری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارزش تقریبی این مقدار دارو 50 میلیون ریال برآورد شده که در قالب نظارت و کنترل دارو در داروخانه های دامپزشکی کشف و معدوم شد.
وی با اشاره به اینکه طبق اعلام کارشناسان این داروها غیرقابل مصرف تشخیص داده شدند، افزود: مصرف داروهای غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته تاثیری در بهبود بیماری دام ندارد بلکه خسارت های جبران ناپذیری نیز برای دامداران در پی خواهد داشت.
اسکندری از دامداران بیجاری درخواست کرد هر گونه مواد دارویی مورد نیاز دام های خود را تنها از داروخانه های معتبر و زیر نظر کارشناسان دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با تلفن گویای 1512 یا تلفن های شبکه دامپزشکی بیجار 38223991 و 38236684 تماس گرفته و موارد تخلف را اطلاع دهند.
استان کردستان یکی از مناطق دام خیز و دام پرور کشور محسوب می شود که سالانه نزدیک به 22 هزار تن گوشت قرمز و 181 هزار تن شیر از این تعداد دام تولید می شود.
جمعیت دامی استان کردستان حدود 2 میلیون راس دام سبک (گوسفند و بز) و 200 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.
بیجار با 89 هزار نفر جمعیت در 140 کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع است.
7350/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال