9 سال فقط 60 درصد پیشرفت، استخر دیواندره در کما

سنندج - ایرنا - عملیات اجرایی ساخت استخر سرپوشیده شهر دیواندره سال 88 و در دولت دهم آغاز شد و امروز با گذشت 9 سال از آن زمان، فقط 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بدلیل کمبود اعتبارات تکمیل این طرح ورزشی نیمه کاره مانده و در کما فرو رفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سال ها قبل برای رفع نیازهای مردم بویژه جوانان و ورزشکاران دیواندره پروژه هایی در این شهرستان تعریف و کلنگ زنی شد تا با اتمام آنها گره ای از مشکلات این منطقه محروم باز شود.
معمولا وقتی طرحی کلنگ زنی می شود امیدی در جامعه تزریق و مردم برای پایان این طرح ها لحظه شماری می کنند ولی اجرای برخی طرح ها آنقدر طول می کشد که امید ایجاد شده تبدیل به یاس و نا امیدی می شود.
عمر تعدادی از طرح های نیمه تمام در دیواندره به حدود یک دهه می رسد و با توجه به نوسانات بازار اتمام آنها هر روز اعتبار بیشتری را می طلبد.
حدود 9 سال پیش در دیواندره کلنگی بر زمین زده شد تا زیرساخت های ورزشی این شهر ارتقا پیدا کند.
عملیات ساخت استخر سرپوشیده سال 88 آغاز شد اما روند ساخت موریانه ای آن همیشه مورد اعتراض جوانان و مردم این شهرستان قرار داشت و تنها جواب مسئولان به این موضوع واژه تکراری کمبود اعتبار است.
از زمانی که قرار شد دیواندره هم صاحب استخر سرپوشیده شود ده ها ورزشگاه، استخر و سالن ورزشی بزرگ در دیگر نقاط کشور ساخته شد و هر روز خبر افتتاح آنها را در رسانه ها شندیم اما می گویند برای استخر دیواندره و خوشحال کردن مردم اعتبار نیست.
یکی از کشتی گیران دیواندره ای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در شهرهای دیگر مربیان تیم ها در طول هفته حداقل یک بار ورزشکاران خود را به استخر می برند که از لحاظ جسمی و روحی تاثیر مثبتی بر روند فعالیت های آنها دارد.
وریا محمدی افزود: برای اینکه از استخر استفاده کنیم باید به یکی از شهرهای همجوار برویم که این کار علاوه بر خطرات جاده ای، هزنیه ها را نی زچند برابر می کند.
وی اضافه کرد: اگر استخر سرپوشیده دیواندره ساخته شده بود هزینه یک سانس استفاده در شهرهای همجوار را می توانستیم برای چند بار استفاده از استخر شهر خودمان بپردازیم.
محمدی می گوید: از سال 93 وعده تکمیل استخر دیواندره توسط مسئولان بارها به مردم داده شده ولی اعتبار مورد نیاز برای پایان این طرح ورزشی از 10 میلیارد آن سال اینک به 50 میلیارد ریال رسیده است.
این ورزشکار دیواندره ای اظهار داشت: اگر متولیان امر تلاش می کردند به موقع اعتبار مورد نیاز را جذب و هزینه کنند امروز نیاز نبود پنج برابر سال 93 برای تکمیل استخر اعتبار درخواست کنند که موافقت با تخصیص آن به مراتب سخت و غیر ممکن باشد.
ورزشکار دیگری گفت: از بیماری دیسک کمر رنج می برم و به توصیه پزشکان باید آب درمانی کمک ولی این امکان در شهر وجود ندارد و به ناچار باید به بیجار یا سقز برای استفاده از استخر بروم که علاوه بر هزینه های بیشتر، مشکلات خاص خود را دارد.
ناصر ابراهیمی یادآور شد: مسئولان در سال های اخیر وعده های متفاوتی برای تکمیل استخر دیواندره دادند و سال گذشته بحث واگذاری آن به بخش خصوصی مطرح شد اما برخی اختلاف نظرها مانع از تحقق آن شد.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اما در این رابطه می گوید: موضوع اعتبار برای تکمیل پروژه استخر سرپوشیده دیواندره جهت توسعه زیرساخت های ورزشی مورد بررسی قرار گرفته است.
سید مهدی فرشادان افزود: نتیجه رایزنی ها و پیگیری ها با مجموعه وزارت ورزش و جوانان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه ٩٧، منجر به جذب 50 میلیارد ریال اعتبار ویژه و اضافه شدن آن در ردیف بودجه امسال شد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز گفت: استخر سرپوشیده دیواندره از سوی کارگروه ماده 27 واگذاری وزارت ورزش و جوانان به بخش خصوصی تایید و در آینده نزدیک با انجام مراحل فراخوان به سرمایه گذار واگذار خواهد شد.
حامد جولایی افزود: این پروژه با 60 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبارات بخش دولتی احداث شده است و اداره کل ورزش و جوانان استان در نظر دارد آن از طریق ماده 27 واگذار کند.
ناصح محمدخانی شهردار دیواندره نیز گفت: تکمیل استخر دیواندره به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و از آنجا که هدف شهرداری و شورای شهر خدمت رسانی به مردم است می توانیم این استخر را با اعتبارات داخلی تکمیل و در کمتر از چهار ماه به بهره برداری برسانیم.
امید است با پیگیری های مسئولان روند تکمیل این استخر سرعت گیرد تا مردم این شهر به جای شنا کردن در رودخانه ها و سدها که خطرات خاص خود را دارد، در محیطی امن و مطابق با استاندارد به ورزش شنا و فرآگیری آن بپردازند.
7353/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال