امسال 813 نیازمند کردستانی تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردند

سنندج - ایرنا - مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کردستان گفت: امسال 59 میلیارد و 847 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به 813 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و افراد نیازمند در استان پرداخت شد.

فردین قیصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات در سرفصل های مختلف خرید مسکن، کارگشایی و خودکفایی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و نیازمندان غیرمددجوی استان اعطا شده است.
وی با بیان اینکه 36 میلیارد و 170میلیون ریال از این میزان تسهیلات در زمینه خودکفایی بوده است گفت: این تسهیلات به 161 نفر از مددجویان و افراد غیرمددجوی نیازمند استان پرداخت شده است.
مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کردستان افزود: همچنین یک میلیارد و 962 میلیون ریال از این تسهیلات در زمینه خرید مسکن بوده که به 18 نفر از متقاضیان واجد شرایط نیازمند پرداخت شد.
وی 31میلیارد و 715 میلیون از این میزان تسهیلات را مربوط به حوزه کارگشایی اعلام کرد و گفت: این میزان تسهیلات به 634 نفر اعطا شده است.
قیصری اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال بیشترین میزان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و نیازمندان مرکز استان پرداخت شده و عمده این تسهیلات نیز در حوزه کارگشایی بوده است.
وی در ادامه با اشاره به نحوه پرداخت تسهیلات در صندوق امداد ولایت افزود: پرداخت تسهیلات در این صندوق با کمترین تشریفات اداری انجام می شود و متناسب با مبلغ وام اقدام به اخذ ضامن خواهد شد.
مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کردستان اظهار داشت: این صندوق، تسهیلات بدون سود پرداخت می کند و فقط سه درصد کارمزد از کل مبلغ تسهیلات دریافت خواهد کرد و بنا دارد در آینده کارمزد این صندوق را نیز به صفر برساند.
به گزارش ایرنا، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت توسط کمیته امداد و با اخذ مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با هدف کمک به ترویج فرهنگ قرض الحسنه و تحقق سیاست های بانکداری اسلامی تاسیس شده است.
تحقق بانکداری اسلامی، جذب منابع بیشتر برای اعطای تسهیلات به نیازمندان و تغییر رویکرد کمک های امداد از بلاعوض به معوض از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق است.
صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کردستان دی ماه سال 95 راه اندازی شد و در طول 2 سال فعالیت، خدمات زیادی را در زمینه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان و محرومان ارائه داده است
7348/ 3020

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال