انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ایران در کردستان تاسیس می شود

سنندج - ایرنا - دبیر علمی همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران گفت: در صورت فراهم شدن شرایط در آینده نزدیک، دفتر انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ایران با همکاری پژوهشکده کردستان شناسی در این استان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، الهام ملک زاده روز روز چهارشنبه در روز نخست این همایش 2 روزه اظهار کرد: حدود 19 سال از سابقه فعالیت انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ایران می گذرد ولی انجمن فقط در مشهد، تبریز، زنجان، اصفهان و تهران نمایندگی دارد.
وی افزود: در صورت فراهم شدن شرایط و همکاری مسئولان و اساتید دانشگاه کردستان، ششمین دفتر این انجمن را در این استان راه اندازی خواهیم کرد.
دبیر علمی همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران در ادامه به برگزاری همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران اشاره کرد و یادآور شد: انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ایران تاکنون چند همایش بین المللی و ملی را با موضوع های مربوط زنان ایران برگزار کرده است.
ملک زاده با بیان اینکه تاکنون پنج همایش بین المللی با موضوعاتی همانند زن در ادوار مختلف تاریخ و زن در تاریخ اسلام برگزار شده است، تاکید کرد: از سال 94 بنا به دلایلی همایش ها بصورت ملی و با مباحث زن در تاریخ علمی برگزار می شود.
وی گفت: سال 94 اولین همایش ملی در تهران و با محوریت زن در استان های جنوبی برگزار شد و سال گذشته نیز زن در تاریخ خوزستان بود و امسال نیز با محوریت زن در مناطق غرب کشور همایش در سنندج در حال برگزاری است.
دبیر علمی همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران اضافه کرد: پس از اعلام فراخوان این همایش 100 چکیده مقالات به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری 70 چکیده مقاله پذیرش و در داوری نهایی 40 مقاله برای ارائه پذیرفته شد.
وی یادآور شد: بیشترین تعداد مقالات رسیده به این همایش از اساتید و پژوهشگران مناطق غرب کشور بود و بیشترین آنها به مسائل زنان کُرد پرداخته اند.
ملک زاده هدف از برگزاری این همایش را ارتقای دانش و آگاهی زنان در مناطق غربی ایران نسبت به حضور تاریخی، تقویت هویت فردی و اجتماعی زنان و همچنین بررسی و تبیین جایگاه و نقش تاریخی، اجتماعی و فرهنگی زنان در تاریخ مناطق غربی ایران اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران به همت انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ایران و پژوهشکده کردستان‌ شناسی دانشگاه کردستان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 29 و 30 فروردین در این دانشگاه برگزار می شود.
دانشگاه کردستان در سال 1355 کار خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز و در سال 1370 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان دانشگاه کردستان معرفی کرد.
این دانشگاه هم اکنون دارای بیش از 170 رشته شامل 51 رشته کارشناسی، 91 رشته کارشناسی ارشد و 29 رشته دکتری است و در هفت دانشکده با بیش از 300 عضو هیئت علمی به بیش از 10 هزار دانشجو خدمات تحصیلی ارایه می کند.
علوم انسانی و اجتماعی، ادبیات و زبان های خارجی، مهندسی، هنر و معماری، علوم پایه و منابع طبیعی هفت دانشکده این دانشگاه است.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال