برخورد و انفجار مین در منطقه مرزی سقز یک مجروح بر جا گذاشت

سنندج - ایرنا - برخورد و انفجار مین در منطقه بازارچه مرزی سیف در شهرستان سقز یک مجروح بر جا گذاشته که بخاطر شدت جراحت با بالگرد امداد هوایی مرکز فوریت های پزشکی کردستان به بیمارستان کوثر سنندج منتقل شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: صبح امروز، خانمی با مرکز فوریت های پزشکی سقز تماس گرفت و از مجروح شدن همسرش (منصور مرادی 36 ساله) بخاطر انفجار یک قبضه مین در اطراف بازارچه مرزی سیف خبر داد.
دکتر محمد سرکوت غوثی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بدنبال اطلاع از این حادثه، از طریق شماره تلفنی که همسر این فرد در اختیار پرسنل اورژانس قرار داده بود با مجروح حادثه ارتباط برقرار شد.
وی افزود: فرد در حالیکه بسیار مضطرب بود به پرسنل اورژانس سقز اعلام کرد از ناحیه هر دو پا بشدت مجروح شده و قادر به حرکت نیست و تنها در این منطقه (حوالی مرز سیف) مانده است.
دکتر غوثی تاکید کرد: بلافاصله از طریق مرکز 110 با نیروهای هنگ مرزی ارتباط برقرار شد و آدرس این فرد در اختیار پلیس مرزبانی قرار گرفت و همزمان پایگاه فوریت ها مستقر در منطقه قشلاق به محل اعزام شد.
وی یادآور شد: پس از خروج این فرد از میدان مین توسط نیروهای مرزبانی، مجروح تحویل پرسنل اورژانس شد ولی بدلیل شدت جراحات وارده از مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کردستان درخواست اعزام بالگرد برای انتقال این فرد شد.
وی اضافه کرد: پس از انجام اقدامات اولیه توسط عوامل مرکز فوریت های پزشکی، مجروح این حادثه بوسیله بالگرد اورژانس از روستای بسطام به بیمارستان کوثر سنندج اعزام و در این مرکز تحت درمان قرار گرفت.
9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال