جشن پیوند مهر و دوستی ایرانیان/

80 نفر در حوادث چهارشنبه سوری کردستان مصدوم شدند

سنندج - ایرنا - مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر بی احتیاطی و استفاده از مواد محترقه غیر مجاز در حوادث چهارشنبه سوری 80 نفر در این استان مصدوم شدند.

محی الدین سجادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مصدومان بخاطر سوختگی های سطحی در نواحی دست و صورت به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
وی افزود: در شدیدترین این حوادث فردی در سنندج از ناحیه دست دچار جراحت شدید شده بود که پس از انتقال به بیمارستان و انجام عمل جراحی، مچ دست او قطع شد.
سجادی با بیان اینکه در بین شهرستان های استان، سنندج با 42 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان حوادث را داشته است، تاکید کرد: مصدومان در قروه 16 نفر، سقز هر کدام هشت، بیجار 6، دیواندره چهار، کامیاران و دهگلان نیز هر کدام 2 نفر گزارش شده است.
وی گفت: روز گذشته اورژانس بیمارستان ها در آماده باش کامل قرار داشتند و آمبولانس های فوریت های پزشکی نیز آماده ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه آخر سال بودند.
وی افزود: در استان کردستان ٥٣ پایگاه فوریت های پزشکی شهری و جاده ای، امداد موتوری و هوایی و ١٤ بیمارستان دانشگاهی و چهار بیمارستان غیر دانشگاهی در شب چهارشنبه سوری به مردم خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می دهند.
در آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری) و عید نوروز برخی شهروندان با برپایی آتش و استفاده از مواد محترقه موجب آسیب زدن به خود اطرافیان خود می شود و هر ساله در این ایام به خاطر بی احتیاطی ها شاهد وقوع حوادث ناگواری خواهیم بود.
بر اساس آخرین آمار، تعداد کل مصدومین و فوتی ها مربوط به چهارشنبه آخر سال جاری در کشور، ٤٠٦ نفر است که ٤٠٣ نفر مصدوم و سه نفر فوت کرده اند و چهار نفر از مصدومین دچار قطع عضو و ٣٤ درصد از مصدومین نیز دچار سوختگی شده اند.
در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته در کردستان 86 نفر مصدوم شدند که از این تعداد، 70 نفر مرد و 16 نفر زن بودند و 85 درصد این موارد در مناطق شهری و 15 درصد نیز در مناطق روستایی استان بود.
3020/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال