معاون استاندار:

دستگاه های اجرایی کردستان مطالبات شهرداری ها را تا پایان سال پرداخت کنند

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه شهرداری های استان یک هزار و 500 میلیارد ریال از دستگاه های اجرایی طلب دارند، گفت: دستگاه های اجرایی باید مطالبات شهرداری ها را تا پایان امسال پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، امیر قادری عصر سه شنبه در نشست مشترک شهرداران با مدیران دستگاه های اجرایی استان اظهار کرد: درآمد شهرداری ها به عنوان یک نهاد عمومی از محل ساخت و سازها تامین می شود و اگر این درآمدها به شهرداری ها پرداخت نشود، امکان اداره شهرها وجود ندارد.
به گفته وی، استاندار کردستان تکلیف کرده که مطالبات شهرداری ها باید در اولویت کاری دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
قادری با بیان اینکه مطالبات مردم و زندگی شهرنشینی با گذشته تفاوت کرده است، افزود: در شرایطی که مطالبات مردم برای ارتقای کیفیت خدمات در شهر هر روز در حال افزایش است، عدم پرداخت حق و حقوق کارکنان و کارگران شهرداری ها توسط بخش دولتی و خصوصی غیرقابل قبول خواهد بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نه بخش دولتی و نه بخش خصوصی اجازه ندارند بدون اخذ پروانه از شهرداری ها، ساخت و ساز انجام دهند.
قادری شهرداری ها را موظف به دریافت عوارض در چهارچوب قانون خواند و اضافه کرد: این نهادها باید به صورت مستند و منطقی اقدام به محاسبه عوارض کنند و به شهرداری هایی که بدون کار کارشناسی برآورد عوارض انجام دهند، تذکرات جدی داده می شود.

** شهرداری ها در ایام نوروز تعطیلی ندارند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در ادامه اظهار کرد: برای دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها در ایام نوروز تعطیلی وجود ندارد و آنها باید به صورت مرتب به شهروندان خدمات ارائه دهند.
قادری با بیان اینکه شهرداران باید شهرها را متناسب با فرهنگ مردم منطقه آماده کنند، تاکید کرد: ساماندهی ورودی شهرها، لکه گیری، خط کشی، رنگ آمیزی جداول و بویژه توجه به ساماندهی سرویس های بهداشتی، وظیفه اصلی شهرداری ها در این ایام است.
وی یادآور شد: شهرداری ها در مسائل فرهنگی و تعاملات اجتماعی ورود بهتری داشته باشند و صرفا به مسائل فیزیکی در شهرها توجه نکنند.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال