جشن پیوند مهر و دوستی ایرانیان/

آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در کردستان به 73 نفر رسید

سنندج - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت 21:45 سه شنبه، 73 نفر در این استان مصدوم شده اند.

دکتر هومن قصری سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مصدومان بخاطر سوختگی های سطحی در نواحی دست و صورت به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
وی افزود: در شدیدترین این حوادث فردی در سنندج از ناحیه دست دچار جراحت شدید شده بود که پس از انتقال به بیمارتسان و انجام عمل جراحی، مچ دست او قطع شد.
دکتر قصری با بیان اینکه در بین شهرستان های استان، سنندج با 42 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان حوادث را داشته است، تاکید کرد: مصدومان در قروه ۱۴ نفر، بیجار و سقز هر کدام پنج، دیواندره سه، کامیاران و دهگلان نیز هر کدام 2 نفر گزارش شده است.
وی گفت: اورژانس بیمارستان ها در آماده باش کامل هستند و آمبولانس های فوریت های پزشکی نیز آماده ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال هستند.
دکتر قصری یادآور شد: پزشکان جراح، متخصص چشم و گوش و حلق و بینی نیز در بیمارستان های نقاط مختلف استان مستقر هستند تا در صورت نیاز نسبت به مداوای آسیب دیده ها اقدام کنند.
وی افزود: در استان کردستان ٥٣ پایگاه فوریت های پزشکی شهری و جاده ای، امداد موتوری و هوایی و ١٤ بیمارستان دانشگاهی و چهار بیمارستان غیر دانشگاهی در شب چهارشنبه سوری به مردم خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می دهند.
در آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری) و عید نوروز برخی شهروندان با برپایی آتش و استفاده از مواد محترقه موجب آسیب زدن به خود اطرافیان خود می شود و هر ساله در این ایام به خاطر بی احتیاطی ها شاهد وقوع حوادث ناگواری خواهیم بود.
در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته در کردستان 86 نفر مصدوم شدند که از این تعداد، 70 نفر مرد و 16 نفر زن بودند و 85 درصد این موارد در مناطق شهری و 15 درصد نیز در مناطق روستایی استان بود.
3020/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال