در اولین روز از هفته دفاع مقدس

چهار برنامه فرهنگی سیاسی در شهرستان سروآباد اجرا شد

سنندج- ایرنا- به مناسبت هفته دفاع مقدس چهار برنامه فرهنگی و سیاسی با حضور مسئولین روز چهارشنبه در شهرستان سروآباد اجرا و برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این برنامه ها شامل رژه موتوری و خودرویی نیروهای نظامی و انتظامی در بلوار اصلی شهر سروآباد بود که همزمان با سراسر کشور از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه در اولین روز از هفته دفاع مقدس برگزار شد.
افتتاح نمایشگاه عکس در محل نگار خانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و افتتاح نمایشگاه فرهنگی رزمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سروآباد در محل سالن ورزشی شادروان نمکی این شهرستان از دیگر برنامه های اجرا شده در اولین روز از هفته دفاع مقدس در شهرستان سروآباد بود که تا پایان هفته دفاع مقدس برای بازدید عموم دایر هستند.
دیدار با امامان جمعه و مسئولان مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان سروآباد بود که با حضور جمعی از مسئولین شهرستانی انجام شد.
**کارنامه استان کردستان در هشت سال دفاع مقدس کارنامه ای درخشان است
فرماندار سروآباد در مراسم رژه موتوری و خودرویی نیروهای نظامی و انتظامی با بیان اینکه استان کردستان یک استان فرهنگی و سرزمین مجاهدت های خاموش وایثارگری رزمندگان اسلام است، گفت: تقدیم هزاران شهید گلگون کفن و هزاران جانباز، ایثارگر و آزاده در استان کردستان نشان دهنده وفاداری مردم کردستان به نظام و انقلاب اسلامی است.
علی مفاخری گفت: زمانی که انقلاب اسلامی ایران در 31 شهریور 59 به پیروزی رسید، یک انقلاب نوپا بود و دشمنان با این فکر و خیال که می توانند انقلاب نوپای ما را در کمترین زمان ممکن شکست دهند، با تجهیز رژیم بعثی عراق به انواع سلاح و مهمات روز جهان به کشور ما حمله کردند.
وی ادامه داد: زمانی که تمامی دشمنان اسلام به سرکردگی استکبار جهانی به کشور ما حمله ور شدند، با ایستادگی ملت غیور و آزاده ایران اسلامی به ویژه ملت دلاور کرد روبرو شدند و پس از هشت سال جنگ نابرابر و در میان ابهت شرق و غرب شکست خوردند و به اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعتراف کردند.
فرماندار سروآباد تصریح کرد: امنیت و آسایشی که امروز در جزیزه امن ایران اسلامی برقرار است و در چهار طرف ما نا امنی و کشت و کشتار موج می زند، به برکت ایثار و رشادت های رزمندگان اسلام است.
** روحانیون نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند
بخشدار مرکزی شهرستان سروآباد در دیدار با امامان جمعه و مسوولان مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام شد، با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور حماسه ها و رشادت های ملت غیور ایران اسلامی در برابر هجوم دشمنان شرقی و غربی اسلام است.
سید عطا حسینی ادامه داد: ملت سرافراز ایران اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) و با توکل به خداوند متعال در هشت سال جنگ نابرابر موفق شد دهان این یاوه گویان جهان خوار را ببندد و برای همیشه دست آنها را از این آب و خاک کوتاه کند.
وی با اشاره به نقش روحانیون و علمای دینی در هشت سال دفاع مقدس گفت: روحانیون و علمای دینی ما در صف اول جبهه و در پشت جبهه با راهنمایی رزمندگان اسلام و روحیه بخشی به آنها نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.
وی تصریح کرد: روحانیون و علمای دینی با بهره گیری از تعالیم الهی و خنثی کردن برنامه ها و هجمه های فرهنگی دشمنان در طول سه دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی باعث شدند که انقلاب اسلامی همچنان شکست ناپذیر باشد.
بخشدار مرکزی سروآباد خاطرنشان کرد: تجلیل و قدردانی از روحانیون و علمای دین وظیفه امروز مسوولان نظام است و بزرگترین افتخار مسوولان خدمتگزاری بی منت و صادقانه به روحانیون و علمای دینی خود است.
شهرستان سروآباد با 24 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در 90 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است و در طول هشت سال جنگ تحمیلی بیش از 400 شهید و جانباز و آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.
7354/1904
** خبرنگار: فرزاد آداک
** انتشار دهنده: مسعود احمدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال