آیین عمامه گذاری طلاب مدرسه علمیه بیجار برگزار شد

بیجار، سنندج - ایرنا - همزمان با 17 ربیع الاول میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، آیین عمامه گذاری طلاب مدرسه علمیه بیجار امروز یکشنبه در حسینیه این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین 12 تن از طلاب حوزه علمیه بیجار به دست آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان زنجان و حجت الاسلام علی مرادی امام جمعه بیجار به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.
امام جمعه بیجار در این آیین گفت: حوزه علمیه برادران بیجار از حدود 70 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است و تا کنون توانسته است طلاب و روحانیون برجسته و موفقی تقدیم جامعه اسلامی منطقه کند.
حجت الاسلام علی مرادی به تشریح فعالیت حوزه علمیه خواهران نیز پرداخت و گفت: حوزه علمیه خواهران هم توانسته است در سال های اخیر با تربیت و پرورش مبلغه و مربیان قرآن، موفقیت های خوبی بدست آورد.
وی با اشاره به ولادت حضرت پیامبر (ص) و امام صادق (ع) گفت: وجود مبارک حضرت رسول اکرم(ص) بعد از قرنها هنوز به طور کامل شناخته نشده است و مکتب پر بار امام صادق(ع) نیز همانند دانشگاهی به قدمت تاریخ باز بوده و فعالیت می کند.
حجت الاسلام مرادی به طلاب جوانی که معمم شدند توصیه کرد در کسب سجایای اخلاقی و خلوص نیت در کار و تحصیل تلاش کنند و هیچگاه خود را سیراب از این چشمه زلال معرفت و علم و دانش فارغ نبینند.ک/2
7350/533

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال