طبیعت جزیره کیش در قاب دوربین صیاد

کیش – ایرنا – طبیعت جزیره زیبای کیش درقاب دوربین 'کیومرث صیاد' هنرمند معرق کار جای گرفت و در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم گذاشته شد .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، همزمان با ایام الله دهه فجر نمایشگاه عکسی از یکصد اثر با موضوع طبیعت زیبای کیش و گونه های مختلف گیاهی و جانوری کیش کاری از کیومرث صیاد در مرکز همایش های بین المللی کیش افتتاح شد که تا 22 بهمن ماه پذیرای بازدید کنندگان است.
کیومرث صیاد علاوه بر فعالیت در رشته معرق و خلق 40 تابلو با موضوعات مختلف 8 سال است که بخشی از زندگی خود را صرف ثبت تصاویر نابی از مناظر طبیعی و حیات وحش جزیره کیش کرده است .
وی که روزانه دو ساعت از وقت خود را صرف هنر عکاسی کرده در طول این مدت توانسته 30 هزار قطعه عکس را در کارنامه هنری خود ثبت و ضبط کند که قرار است از بین این آثار 450 قطعه عکس در قالب 3 کتاب به چاپ برسد که هم اکنون جلد نخست آن حاوی 150 عکس با عنوان 'طبیعت زیبای جزیره کیش 'منتشر شده است.
وی هنر را ابزار ارزشمندی برای نمایش مواهب و زیبایی های خلقت دانست و گفت : با زبان هنر به راحتی می توان با مخاطب ارتباط برقرار کرد .
صیاد علاقه مندی به این هنر را ادای دین به مردم عنوان و اظهار کرد: جزیره کیش زیبایی هایی دارد که شاید برخی از آن اطلاع ندارند و یا آن را ندیده اند ،علاقه داشتم تا این طبیعت را به نوعی به مردم سرزمین خود نشان دهم و آنها را در لذت بردن از این زیبایی خدادادی شریک کنم.
این استاد معرق کار با بیان اینکه برای ثبت تصاویر گاه ساعت ها وقت می گذاشتم افزود : ثبت لحظه شیر خوردن یک بچه آهو و مراحل تخم گذاری یک عقاب و تبدیل آن به جوجه شاید هفته ها طول کشیده باشد اما وقتی تصویر زیبایی ثبت می شد تمام خستگی ها از تن بدر می شود.
وی با تاکید بر اینکه جذابیت ها و زیبایی های زیادی در کیش وجود دارد به ایرنا گفت : تجربه های بدست آمده در طول این سالها و آشنایی با نقاط مختلف جزیره کمک زیادی برای ثبت این تصاویر کرده است ، در طول این مدت می دانستم زمان شیرخوردن آهو و یا تخم گذاری پرندگان چه موقع است و از آن برای عکس گرفتن استفاده می کردم.
صیاد با بیان اینکه بیشتر علاقه مند به ثبت تصاویر ازموضوعات متحرک بودم افزود :آنچه از این عکس ها به مخاطبان انتقال پیدا می کند تحرک و پویایی عناصر مختلف طبیعت است که حس سرزندگی ، حرکت و تلاش را به مخاطب القاء می کند.
وی گفت : 30 هزار قطعه عکس در 27 گروه و بر مبنای موضوعات طبقه بندی شده است و به راحتی می توانم تصاویر مورد نظر خود را انتخاب کنم.
صیاد افزود : تلاش کردم تا با ثبت این تصاویر توجه گردشگران و کیشوندان را به زیبایی این جزیره مرجانی جلب کنم تا آنها نیز از نعمات و مواهب خدادادی لذت برده و در همه لحظات شاکر باشند .
کیومرث صیاد متولد سال 1334 در شهرری و یکی از هنرمندان معرق کار ساکن جزیره کیش است که 40 سال از عمر خود را صرف خلق آثاری ارزشمندی در این رشته هنری با استفاده از تکه های چوب کرده است .
سابقه آشنایی وی با هنر ریشه در خانواده دارد ، پدر وی مجسمه ساز بوده و از همان کودکی با صنایع دستی و کار با چوب آشنا شده است ،صیاد هنر خطاطی را از استاد خلج آموخته و نقاشی را در محضر استادانی چون شیرازی و چیت ساز فرا گرفته است و سابقه شاگردی استاد شمسیان معرق کار به نام ایرانی را در کارنامه خود دارد .
وی با هنر خاتم کاری نیز آشناست . صیاد در بیش از 15 نمایشگاه فردی و جمعی آثار خود را به نمایش گذاشته است و چند اثر او در نمایشگاههای آثار چوبی دو سالانه میراث فرهنگی در سال 1378 و همچنین در هشتمین نمایشگاه قرآنی به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده اند.
نمایشگاه معرق آثار هنری کیومرث صیاد در مرکز همایش های بین المللی کیش دائر و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری هنری در معرض دید عموم قرار گرفته که هم اکنون نمایشگاه عکس وی در این محل نیز تا 22 بهمن ماه پذیرای بازدید کنندگان است .
این نمایشگاه در تمام روزهای هفته از ساعت 19 تا 23 پذیرای بازدیدکنندگان است.
جزیره زیبای کیش با 91 کیلومتر مربع مساحت در 18 کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج همیشه فارس در استان هرمزگان واقع شده است.
سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف تفریحی و گردشگری آن به ویژه ورزشهای دریایی استفاده می کنند.
1630*1641/ خبرنگار: مریم زبان دان - انتشار دهنده: امیر برزی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال