نماینده شوشتر و گتوند در مجلس:

موضوع قتل مالک طلافروشی گتوند درحال پیگیری است

دزفول - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع قتل طلافروشی در خیابان استقلال گتوند و دیگر مسایل امنیتی شهرستان های گتوند و شوشتر با جدیت در حال پیگیری است.

سهراب گیلانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه رسیدگی به موضوع قتل طلافروشی گتوند را از دستگاه های ذیربط پیگیر هستیم، افزود: موضوع قتل طلافروشی گتوند از سوی نیروی انتظامی به طور جدی در حال پیگیری است و امید هایی به ما داده اند.
وی با اشاره به اینکه فرمانده انتظامی استان خوزستان در این زمینه قول جدی داده است، اظهار داشت: 14 مورد امنیتی از جمله سرقت های اخیر در شهرستان های گتوند و شوشتر در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح و در مورد آنها بحث شده است.
گیلانی افزود: کمیسیون امنیت ملی مجلس این موضوعات را به وزیر کشور ابلاغ کرد و وزیر کشور نیز به استانداری خوزستان ابلاغ کرد که در شورای تامین این استان مطرح شوند.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: همه 14 موضوع که برخی از آنها در مورد سرقت ها و مسایل نا امنی در شهرستان گتوند بودند، مصوب شدند و به فرمانداران شهرستان ها ابلاغ می شوند.
وی افزود: یکی از این موارد خارج شدن کلانتری مرکزی نیروی انتظامی شهرستان گتوند از ستاد فرماندهی انتظامی و راه اندازی در شهر گتوند است البته جانمایی کلانتری بستگی به نظر مشاوران امنیتی دارد.
گیلانی اظهار داشت: انتقال کلانتری مرکزی نیروی انتظامی از ستاد فرماندهی به شهر گتوند به عنوان وظایف جدی نیروی انتظامی در حال پیگیری است.
به گزارش ایرنا به دنبال افزایش سرقت ها و نا امنی در یک سال اخیر در شهرستان گتوند، شهروندان و روستاییان دستگیری و برخورد جدی با هنجارشکنان و مجرمان را خواستار شدند.
آبان ماه پارسال چهار سارق با یکدستگاه خودروی سواری پژو 405 با استفاده از اسلحه گرم، طلافروش گتوندی در خیابان استقلال این شهر را به ضرب گلوله به قتل رساندند و از محل متواری شدند.

**خسارات کشاورزان گتوند به رییس جمهوری گزارش شد
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارات بارندگی ها به بخش کشاورزی این شهرستان گفت: میزان خسارات به بخش کشاورزی این شهرستان پس از جمع بندی به رییس جمهوری تحویل داده شد.
وی با بیان اینکه بارندگی های پی در پی و افزایش رطوبت هوا موجب ایجاد بیماری در باغات به نام 'سفیدک سطحی' شد، افزود: این بیماری موجب آسیب رساندن به محصولات گوجه، پیاز و سیب زمینی شد.
نماینده مردم شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حدود یکهزار و 500 هکتار گوجه، 500 هکتار سیب زمینی و 200 هکتار پیاز در نقاط مختلف شهرستان گتوند به این بیماری مبتلا شدند.
وی با بیان اینکه کشاورزان مجبور شدند این محصولات را از بین ببرند، گفت: این خسارات پس از جمع بندی کامل از طریق کشاورزان و دستگاه های مربوطه، طی گزارشی مکتوب به رئیس جمهوری تحویل داده شدند.
گیلانی افزود: جمع بندی این خسارات به عنوان آسیب و خسارات سیل به وزیر کشور، وزیر جهاد کشاورزی، استاندار، مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز گزارش شد تا بعد از تصویب به عنوان خسارت سیل به کشاورزان این شهرستان پرداخت شود.
به گزارش ایرنا بارندگی های پی در پی در فروردین ماه امسال موجب افزایش رطوبت هوا، ایجاد بیماری 'سفیدک سطحی' و تخریب بخش زیادی از باغات گوجه، سیب زمینی و پیاز شهرستان گتوند بویژه باغات گوجه شهر جنت مکان شد.
35 هکتار از اراضی کشاورزی کلاس A حاشیه رودخانه کارون نیز در مناطق مختلف شهرستان گتوند بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه از بین رفت.
گندم، پیاز، ذرت، هویج، گوجه، هندوانه، خیار، سیب زمینی، یونجه، ماش و لوبیا از مهمترین محصولات کشاورزی گتوند می باشند.
شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.
7467/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال