وزنه ‌بردار خوزستانی نایب قهرمان آسیا شد

اهواز - ایرنا - رییس هیات وزنه برداری خوزستان گفت: وزنه ‌بردار جوان خوزستانی در مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک 2020 به عنوان نایب ‌قهرمانی دست یافت.

سید علیرضا قریشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا (گزینشی المپیک 2020 توکیو) روز پنجشنبه به میزبانی چین برگزار شد که سید ایوب موسوی نماینده وزنه برداری کشورمان در گروه A دسته 96 کیلوگرم به مصاف وزنه برداران صاحب نامی همچون تیان تائو، فارس الباخ و ایلیا ایلین رفت و به مدال نقره دست یافت.
رییس هیات وزنه برداری خوزستان گفت: موسوی در حرکت یکضرب با مهار وزنه 166 کیلوگرم به نشان برنز رسید همچنین در حرکت 2 ضرب با بالای سر بردن وزنه 207 کیلوگرمی به نشان نقره رسید. این وزنه بردار خوزستانی در مجموع با رکورد 373 کیلوگرم در جایگاه دوم این رقابت‌ها قرار گرفت و مدال نقره را از آن خود کرد.
وی گفت: موسوی در اولین حرکت خود در حرکت یکضرب موفق به مهار وزنه 166 کیلوگرمی شد. در دومین مرتبه وزنه 171 کیلویی را بالای سر برد ولی داوران این حرکت را خطا اعلام کردند، موسوی در سومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه 171 کیلوگرم نشد تا با ثبت رکود 166 کیلوگرم مدال برنز را بگیرد. تیان تائو از چین با مهار وزنه 181 کیلوگرم طلا گرفت و فارس الباخ از قطر با ثبت وزنه 174 کیلوگرم نشان نقره را به خود اختصاص داد.
قریشی ادامه داد: موسوی در حرکت 2ضرب وزنه های 205 و 207 کیلوگرم را مهار کرد تا مدال برنزش را مسجل کند اما در حرکت سوم نتوانست وزنه 225 کیلوگرم را مهار کند و در مجموع با 373 کیلوگرم به 2 مدال نقره 2ضرب و مجموع دست یافت.
9879/6064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال