برداشت گندم از مزارع خرمشهر آغاز شد

آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از آغاز برداشت گندم از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: برداشت گندم از سطح 6 هزار و 800 هکتار از اراضی غرب کارون آغاز شد.

محمد مطرودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون از سطح 890 هکتار از گندمزارهای غرب کارون 2 هزار و 479 تن گندم به وسیله 24 دستگاه کمباین برداشت شد.
وی نرخ گندم از کشاورزان را هر کیلوگرم 17 هزار ریال عنوان کرد و گفت: برداشت جو و کلزا نیز از اراضی کشاورزی غرب کارون آغاز شده است.
مطرودی گفت: تاکنون از سطح 150 هکتار مزرعه کلزا 222 تن محصول برداشت شده و برداشت جو از یکهزار و 500 هکتار نیز در حال انجام است.
وی اظهار داشت: در سال گذشته از هفت هزار هکتار مزارع گندم خرمشهر 18 هزار تن گندم برداشت شد و 14 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان نیز خریداری شد.
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر میزان خسارت ناشی از سیلاب اخیر به مزارع کشاورزی خرمشهر را 2 هزار و 200 هکتار بیان کرد و گفت: از 9 هزار هکتار مزارع گندم بیش از 2 هزار هکتار در غرب کارون بر اثر آبگرفتگی خسارت دیده است.
مطرودی با بیان اینکه بیشترین خسارت اراضی کشاورزی در حاشیه رودخانه کارون برآورد شده گفت: در چند سال اخیر به دلیل خشکسالی برخی از کشاورزان در بستر و حاشیه رودخانه گندم و جو کشت کردند که امسال با بالا رفتن آب رودخانه این اراضی به زیر آب رفت.
خرمشهر بیش از 40 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.
7100/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال