به دلیل وضعیت سیلاب؛

آزمون نهایی متوسطه اول درخوزستان امسال متفاوت برگزار می شود

اهواز - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: امتحانات نهایی امسال دانش آموزان متوسطه اول در خوزستان به دلیل 2 هفته تعطیل شدن مدارس مناطق سیل زده این استان، تا جایی که از کتاب تدریس شده، گرفته می شود.

محمد تقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تصمیماتی که برای برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان با توجه به درگیر بودن خوزستان با بحران سیل بیان کرد: امتحانات نهایی برای دانش آموزان دوره متوسطه اول در خوزستان تا بخشی از کتاب که تا پایان اردیبهشت تدریس شده باشد گرفته می شود.
وی گفت: در دوره ابتدایی نیز به دلیل اینکه بیشتر کتاب تا پیش از عید نوروز تدریس می شود در یک ماه باقی مانده در بیشتر موارد کتاب های درسی به پایان می رسد و دوره می شود.
تقی زاده با اشاره به اینکه مدارس خوزستان از روز شنبه 31 فروردین شروع به کار کردند بیان کرد: با توجه به اینکه امتحانات پایه دوازدهم کشوری است علاوه بر امتحانات خرداد در صورتی که دانش آموز در تیر ،مرداد و یا شهریور آزمون دهند به عنوان نمره خرداد برای آنها محاسبه می شود.

** ورود سیلاب به 160 مدرسه خوزستان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: سیلاب در 160 مدرسه در خوزستان وارد شده و پس از فروکش کردن سیلاب تعداد مدارس تخریب شده و یا آسیب دیده مشخص می شود.
وی گفت: هم اکنون 176 مدرسه در خوزستان در اختیار سیل زدگان است و خیلی از سیل زدگان در حال برگشت به خانه های خود هستند.
تقی زاده بیان کرد: دانش آموزانی که مدارس آنها بر اثر سیلاب تخریب شده به مدارس دیگر منتقل می شوند و از کانکس و کلاس های پیش ساخته برای مدارسی که کاملا تخریب شده اند استفاده می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: پنج میلیارد ریال اعتبار برای رفت و آمد دانش آموزان مناطق سیل زده از سوی وزیر آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
به دلیل وقوع سیلاب در خوزستان مدارس مناطق سیل زده این استان پس از تعطیلات نوروزی، از تاریخ 17 تا 28 فروردین نیز همچنان تعطیل بود که 31 فروردین ماه مدارس این مناطق شروع به کار کردند.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال