سیلاب سه هزار میلیارد ریال به کشت و صنعت شعیبیه خسارت زد

اهواز - ایرنا - مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره)شعیبیه شوشتر گفت: سیلاب بیش از سه هزار میلیارد ریال به مزارع و زیر ساخت های این شرکت خسارت وارد کرد.

ناصر مجدی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:قبل از وقوع سیلاب ماشین آلات این شرکت کار مرمت سیل بند حد فاصل 12روستا را براساس برنامه ریزی ستاد بحران شهرستان انجام دادند.
وی افزود:علی رغم ترمیم های انجام شده افزایش دبی سد دز باعث شد تا آب از سر سیل بندها عبور کند و این شرکت نیز با توجه به شرایط به وجود آمده کمک به سیل زدگان و کاهش خسارت روستاییان را در دستور کار قرار داد.
مدیرعامل کشت وصنعت امام خمینی (ره)شعیبیه ادامه داد:برای جلوگیری از خسارت بیشتر به روستاها و براساس تصمیم ستاد بحران استان کانال آبیاری شرکت در چند نقطه منفجر و باعث شد تا از ورود بیشتر آب به شهر گوریه و برخی روستاها جلوگیری شود.
وی گفت:این اقدامات باعث شد تا خسارت های سنگینی به این شرکت وارد شود و هم اکنون حدود 10هزار هکتار از مزارع شرکت زیر آب هستند.
مدیرعامل کشت وصنعت امام خمینی (ره)شعیبیه افزود:از زمان وقوع سیلاب مزارع این شرکت برای احشام سیل زدگان آماده شد و حدود 10هزار راس دام هم اکنون در مزارع شرکت نگهداری می شوند.
وی گفت:تاکنون 26هزار پرس غذا برای سیل زدگان و حدود 200هزار لیتر سوخت برای ماشین آلات خدمات رسان در جریان سیلاب اخیر،توسط این شرکت تامین شده است.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در 30 کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.
به گزارش ایرنا طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان خوزستان شده است.
بر اثر سیلاب اخیر دستور تخلیه 234 روستای استان داده شده و بالغ بر 46 هزار نفر سیل زده در اردوگاه های اسکان مستقر شده اند.
7159/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال