700راوی دریادمانهای خوزستان حماسه دفاع مقدس را روایت می کنند

اهواز - ایرنا - مسئول راهیان نور سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: 700 راوی آموزش دیده ، با استقرار در یادمان های دوران دفاع مقدس در خوزستان روایتگر روزهای حماسه و خون و جانفشانی های رزمندگان اسلام برای کاروان های راهیان نور هستند.

نادر محمدمیسایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روایتگری دوران دفاع مقدس از برنامه های فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تداعی خاطرات به جا مانده از شهدا است.
وی با بیان این که 40 درصد از این تعداد راوی، از رزمندگان خوزستانی هستند افزود: عده ای از راویان در اتوبوس کاروان های راهیان نور مستقر هستند و خاطرات دفاع مقدس و شرایط سخت آن دوران را بازگو می کنند همچنین برخی از راویان در مناطق عملیاتی استقرار دارند و عده ای دیگر در یادمان ها حضور داشته و کار روایتگری را انجام می دهند.
مسئول راهیان نور سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: برخی راویان علاوه بر تعطیلات نوروزی، در طول سال از جمله هنگام حضور دانش آموزان سراسر کشور در قالب کاروان های راهیان نور نیز به روایتگری دوران دفاع مقدس می پردازند.
وی با بیان این که گرامیداشت یاد و خاطره دفاع مقدس یکی از رسالت های اصلی ما به شمار رفته و همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است ، گفت: طرح راهیان نور از ظرفیت های موثر در راستای معرفی آثار ارزشمند دفاع مقدس بوده که با برنامه های فرهنگی در یادمان ها می توان جاذبه های معنوی این اماکن را افزایش داد اگر چه هر ساله در این زمینه اقدامات خوبی در دستور کار قرار می گیرد.
محمدمیسایی در خصوص بازدید کاروان های راهیان نور از موزه های دفاع مقدس گفت: همه ساله هزاران زائر از موزه های دفاع مقدس در خرمشهر و آبادان و همچنین مسجد جامع خرمشهر بازدید می کنند که در سال جاری این اماکن با استقبال بسیار خوبی همراه است.
به گزارش ایرنا شلمچه، طلاییه، دهلاویه، هویزه، فتح المبین، فکه، چذابه، اروندکنار، پاسگاه زید، پادگان دوکوهه، پادگان گلف و مسجد جامع خرمشهر از جمله یادمان های دفاع مقدس در استان خوزستان هستند.
9879/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال