در مناطق نفتخیز جنوب؛

141 میلیارد ریال با تعمیر شیرآلات سرچاهی صرفه جویی شد

اهواز - ایرنا - مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه ‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: تعمیر یک هزار عدد انواع شیرآلات و تسهیلات سرچاهی در یک سال گذشته در این شرکت 141میلیارد و 830 میلیون ریال صرفه جویی در پی داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مناطق نفتخیز جنوب یونس عباسی ‌لرکی افزود: این تجهیزات شامل انواع شیرآلات و تسهیلات سرچاهی معیوب برگشتی از دکل ‌های حفاری - تعمیراتی و چاه ‌های تولیدی شرکت ‌های بهره ‌بردار در اندازه ‌ها و فشارهای مختلف سه هزار و پنج هزار پام عملیاتی بوده که در کارگاه تعمیرات سرچاهی واحد خدمات فنی چاه‌ ها تعمیر شد که پس از انجام موفقیت ‌آمیز تست ‌های کارگاهی، مجدد در چاه ‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت.
وی گفت: تعمیر این تعداد شیرآلات و تسهیلات سرچاهی علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، تولیدی کردن تعداد زیادی از چاه ‌ها را به دنبال داشت.
عباسی ‌لرکی ادامه داد: تامین شیرآلات و تسهیلات سرچاهی موردنیاز چاه‌ های تازه حفاری شده و همچنین چاه ‌های تعمیری به منظور در مدار تولید قرار دادن آنها، به دلیل تحریم ‌ها علیه کشور و صنعت نفت، به تازگی با مشکلات و موانعی روبه رو شده که چنین خدماتی، منجر به استفاده از توانمندی های داخلی شده است.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به همراه پنج شرکت تابعه بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت خام کشور محسوب می شود.
9931/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال