300 شرکت تولید فرآورده بهداشتی آرایشی در کشور فعال هستند

آبادان – ایرنا - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر 300 شرکت فعال در تولید فرآورده های بهداشتی و آرایشی کشور فعالند که بیش از 50 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده اند.

به گزارش ایرنا مهدی پیرصالحی روز جمعه در آیین افتتاحیه نمایشگاه ایران گاز متیکا در آبادان اظهار داشت :باید از فرصتها و ظرفیت موجود برای گسترش و توسعه صادرات استفاده کنیم در غیر این صورت کشورهای رقیب جای ما را در منطقه خواهند گرفت.
وی گفت: امروز در دنیا سرمایه گذاری های مختلفی در زمینه غذا و دارو انجام می شود به طوری که 15 سال گذشته سرمایه گذاری دراین حوزه رشد بیش از 2برابری را تجربه کرده است.
وی در ادامه گفت: حدود چهارمیلیارد دلار کالای بهداشتی و آرایشی در بازار ایران وجود دارد که محصول تولید داخلی و سهم کمی واردات رسمی را شامل می شود و چیزی حدود 700 میلیون دلار تولیدات و حدود 400 میلیون دلار واردات رسمی و بیش از 1.5 میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور وجود دارد و سلامت مردم را تهدید می کند.
وی استفاده از بارکد رهگیری و ردیابی کالا را لازم و ضروری دانست و گفت: راهکار سازمان غذا و دارو به منظور جلوگیری از مصرف کالاهای قاچاق استفاده از بارکد رهگیری و ردیابی بود تا با فراگیر شدن این اقدام بتوانیم فرآوردهای قاچاق را در بازار رصد کنیم.
پیرصالحی افزود: منطقه آزاد اروند می تواند به عنوان یک محل صادرات محصولات بهداشتی و آرایشی در کشور ،کمک موثری در توسعه صادرات داشته باشد.
وی مهمترین و بهترین مشتری محصولات کشور را کشور عراق نام برد و گفت: رویدادهایی مانند این نمایشگاه ، فرصت و امتیاز ویژه برای بدست آوردن بازار این کشور است.
وی با اشاره به سفر ریاست جمهوری به کشور عراق گفت: در این سفر تفاهم نامه ای امضا شد که یکی از مفاد آن لغو و کاهش هزینه صادرات محصولات است تا بتوانیم مشتریان بیشتری از این کشور داشته باشیم.
وی ادامه داد: همه ما در سازمان غذا و دارو، و ناظر بر تولید کننده باید حامی سلامت مردم باشیم و با هدف مشترک در جهت تولید محصولات سالم با مشارکت دانشگاههای مختلف تلاش کنیم.
وی حمایت از واردات رسمی را مهم بیان کرد و گفت: باید واردات رسمی خود را حمایت کنیم هر چند حرکت اصلی باید به سمت فاصله گرفتن از واردات و افزایش تولید داخل باشد.
در پایان این آیین از شرکت های فعال آرایشی بهداشتی که در نمایشگاه حضور داشتند تقدیر شد.
نمایشگاه بین المللی فرآورده های آرایشی - بهداشتی منطقه آزاد اروند امروز با حضور معاون وزیر بهداشتف درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو و تنی چند از مسئولان منطقه آزاد اروند و مسئولان محلی گشایش یافت.
7100/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال