برنامه های ایثارگران متناسب با شرایط روز جامعه تدوین شود

اهواز - ایرنا - مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه شاهد سقوط فرهنگی در جامعه هستیم، گفت: برنامه های ایثارگران باید متناسب با وضعیت فرهنگی اجتماعی کشور تدوین شود، این در حالیست که با وجود تغییر آرایش نظامی دشمن، ما هنوز مثل گذشته عمل می کنیم.

به گزارش ایرنا حجت ترشیزی چهارشنبه در همایش سالانه روسای ایثارگران سراسر کشور در وزارت جهاد کشاورزی، در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، اظهار داشت: شیب سقوط فرهنگی که اکنون در کشور شاهد هستیم برای همه رنج آور است، بیایید ببینید روزی چند چادر در خیابان می افتد، برداشتن روسری که که دیگر در تهران مد شده است، اینها کار ماست ولی کسی به آن توجه نمی کند.
وی افزود: باید برنامه ریزی کنیم که چگونه این سقوط را برطرف کنیم و چگونه به صعود برسیم.
ترشیزی گفت: ایثارگران در مدت هشت سال دفاع مقدس به چنان عزت و اعتماد به نفسی رسیده بودند که با جرات می گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، بنابراین رفتار ما باید به گونه ای باشد که حداقل به عزت و ارزش های ایثارگران، آسیب وارد نکند.
وی با تاکید بر آسیب شناسی برنامه های فرهنگی ایثارگران اظهار داشت: تغییر برخی از این برنامه ها همچون برنامه و هزینه های دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران نیاز به خط شکنی دارد.
به گفته وی تاثیر برگزاری یادواره ها و دیدارها باید آسیب شناسی شود.
ترشیزی آمار ایثارگران جهاد را دستکم 540 هزار نفر عنوان کرد و با اشاره به لزوم برنامه ریزی در سال آینده با هدف پیشبرد گام دوم انقلاب، گفت: ما وارث 40 سال گذشته انقلاب هستیم و طبق خواسته رهبری باید برای 50 سال آینده برنامه ریزی کنیم و پایه این برنامه ها نیز باید جوانان باشند.

/6002/9754

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال