معاون وزیر خارجه به شهدای شلمچه ادای احترام کرد

آبادان - ایرنا - معاون سیاسی وزیر امور خارجه به همراه جمعی از مسئولان استان خوزستان چهارشنبه با حضور در یادمان شهدای شلمچه نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

به گزارش ایرنا سید عباس عراقچی و هیات همراه به محض ورود به یادمان شهدای شلمچه در مدفن شهدای گمنام آرمیده در یادمان حضور یافته و به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس این خطه ادای احترام کرد.
عباس عراقچی هدف از سفر خود به استان خوزستان و شهرستان خرمشهر را ادای احترام به مقام شهدای هشت سال دفاع مقدس و شرکت یادواره شهدای وزارت امور خارجه که در اهواز عنوان کرد.
وی همچنین با حضور در خرمشهر از بخش های مختلف موزه دفاع مقدس این شهر و آثار بر جای مانده از هشت سال دفاع مقدس دیدن کرد.
به گزارش ایرنا حسین فریدون دستیار رئیس جمهوری نیز به همراه عراقچی به خوزستان سفر کرده است.
به گزارش ایرنا عباس عراقچی و هیات همراه با سفر به اروندکنار از یادمان شهدای غواص عملیات والفجر8 دیدن کرد و با حضور بر مزار هشت شهید غواص با قرائت فاتحه نسبت شهدای غواص ادای احترام کرد.
عراقچی برای شرکت در یادواره شهدای وزارت امور خارجه که در اهواز برگزار می شود امروز به استان خوزستان سفر کرده است.
به گزارش ایرنا ساختمان فعلی موزه جنگ و مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر در سال 1309ساخته شد و تا قبل از شروع جنگ تحمیلی به عنوان بخش اداری شرکت نفت استفاده می شد.
در دوران جنگ تحمیلی این ساختمان به عنوان محل دیده بانی نیروهای عراقی مورد استفاده قرار گرفت.
با بازسازی گوشه ای از ساختمان اداری شرکت نفت، در سال 1375 این مکان به عنوان مرکز فرهنگی دفاع مقدس گشایش یافت.
مرکز فرهنگی دفاع مقدس در مساحتی به وسعت 2 هزار و 400 متر مربع، دارای کتابخانه تخصصی دفاع مقدس با حدود سه هزار جلد کتاب، سرسرای نمایش فیلم، آرامگاه سه شهید گمنام که در نوروز سال 85 در این مکان دفن شدند، است.
با توجه به اینکه این مرکز محل دیده بانی دشمن در دوران جنگ تحمیلی بوده، دست نوشته های اشغالگران عراقی بر روی دیوارهای ساختمان به جای مانده است، که یکی از دست نوشته ها، جمله ' آمده ایم تا بمانیم ' بوده که در این مرکز، خودنمایی می کند.
مرکز فرهنگی خرمشهر دارای چهار سرسرای مقاومت، اشغال، آزادسازی و بازسازی خرمشهر است ، که هر بخش گوشه هایی از حماسه آن دوران را نشان می دهد.
همچنین در این مرکز فرهنگی، آثار به جامانده از سرداران شهید حماسه مقاومت خرمشهر همچون سیدمحمدعلی جهان آرا و سیدعبدالرضا موسوی از فرماندهان سپاه خرمشهر و دیگر شهدای ارتش و سپاه و نیز ادوات نظامی به نمایش گذاشته شده است.
7100/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال