نیروی متخصص نیاز مبرم شبکه بهداشت و درمان ماهشهر است

ماهشهر - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ماهشهر کمبود نیروی متخصص پزشک، پیراپزشک و پرستار را مهم ترین مشکل حوزه بهداشت و درمان این شهرستان عنوان کرد و گفت:با پیگیری انجام شده و قول مساعد وزیر بهداشت و درمان مشکل کمبود کادر درمانی متخصص ماهشهر و بندر امام بزودی برطرف می شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا محمد شنبدی در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه های شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر برای توسعه امکانات درمانی در این شهرستان پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های ما در حوزه درمان، راه اندازی بخش داخلی و اطفال بیمارستان راه زینب (س) بندرامام است که در این صورت میزان قابل توجهی از حجم مراجعه بیماران به بیمارستان معرفی بندرماهشهر کاهش می یابد.
وی افزود: تعداد زیاد مراجعه به بیمارستان حاجیه نرگس معرفی نه تنها موجب کاهش کیفیت خدمات رسانی به بیماران این بیمارستان شده بلکه به مقدار قابل توجهی از سرعت خدمات رسانی به بیماران بندرامام را کاسته است از این رو با راه اندازی این 2 بخش در بیمارستان بندرامام این مشکل رفع می شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان ماهشهر در ادامه یکی از اصلی ترین معضلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان را کمبود نیروی متخصص برشمرد و گفت:با پیگیری انجام شده مقرر است تا یک ماه آینده مسئولان شهرستان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیداری داشته و برای رفع این مشکل اقدام شود ضمن اینکه در سفر چند روز گذشته وزیر بهداشت به شهرستان، برای رفع این مشکل قول مساعد داده شد.
شنبدی اضافه کرد: پیگیری ساخت بیمارستان بزرگ فوق تخصصی و افزایش تخت های آن از 160 به 256 تخت و دانشکده پزشکی از دیگر موارد این دیدار خواهد بود.
شهرستان بندرماهشهر با توجه به ظرفیت های موجود و جمعیت آن، قابلیت داشتن یک بیمارستان بزرگ فوق تخصصی را دارد، از این رو باید برای داشتن ظرفیت های فوق تخصصی و آموزشی در این شهرستان به صورت منسجم تلاش کرد.
وی با انتقاد از مدیریت بیمارستان صنایع پتروشیمی در شهرک بعثت گفت: بیمارستان صنایع پتروشیمی تنها از 20درصد ظرفیت و تخت‌های خود استفاده کرده و به ارائه خدمات می‌پردازد که به ضرر مردم است این مرکز درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی به تعزیرات معرفی شده است.
وی ادامه داد: به زودی کمیسیون درمان بندر ماهشهر تشکیل خواهد شد تا به صورت جزیره‌ای عمل نشود و از تمام ظرفیت‌های موجود به خوبی بهره‌گیری شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر در بخش دیگری از راه اندازی مجدد بخش نوزادان بیمارستان معرفی بندرماهشهر خبر داد و گفت: بعد از افتتاح رسمی بخش نوزادان در سال 95، این مرکز به دلیل کمبود نیرو غیرفعال شد، اکنون در حال رایزنی برای تامین نیرو و سایر تجهیزات با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه هستیم که این بخش بزودی راه اندازی شود.
شنبدی اضافه کرد: راه اندازی مجتمع عالی سلامت شامل بخش دیالیز، رادیولوژی، سالن انتظار ، احداث خانه بهداشت روستای بسیتین و تعمیر و راه اندازی خانه بهداشت روستای هشچه علیا ، احداث اورژانس شهرک طالقانی از دیگر برنامه های شبکه بهداشت و درمان ماهشهر در سال 98 است.
وی در پایان بر لزوم سامان دهی وضعیت دفع پسماندهای عفونی در شهرستان ماهشهر اشاره کرد و گفت: چند مورد تخلف در خصوص رهاسازی پسماندهای عفونی مراکز درمانی در سطح شهر مشاهده شده که بلافاصله اخطاریه لازم صادر و در شورای سلامت مصوب شد هر یک از مراکز درمانی موظف اند تا هزینه دفع پسماندهای عفونی را پرداخت کنند.
شهرستان بندرماهشهر در فاصله حدود 100 کیلومتری از مرکز استان خوزستان اهواز واقع شده است.
9858/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال