طرح هادی در 119روستای شوشتر اجرا شد

اهواز - ایرنا - فرماندار شوشتر با تاکید بر ضرورت توسعه زیر ساخت های در مناطق روستایی گفت:از تعداد 170روستای این شهرستان 119روستای دارای طرح هادی هستند.

به گزارش ایرنا حسین پنبه دانه پور روز شنبه در نشست دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در شهرستان شوشتر اظهارداشت:طرح هادی 51 روستای دیگر این شهرستان هر یک با جمعیتی زیر 20خانوار با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرمانداری شوشتر در حال تهیه است.
وی افزود:از تعداد کل 11هزار و 922 واحد مسکونی روستایی فرسوده در شهرستان شوشتر تاکنون چهارهزار و500 واحد با پرداخت تسهیلات کم بهره،به طور کامل بازسازی شدند.
فرماندار شوشترگفت: مقاوم سازی خانه های روستایی و اجرای طرح هادی در روستاها سبب جلوگیری از مهاجرت روستاییان و در برخی موارد باعث مهاجرت معکوس روستاییان از شهر به روستا شده است.
پنبه دانه با اشاره به اجرای طرح آبرسانی به مناطق روستایی شوشتر بیان داشت: در گذشته آبرسانی به روستاها به صورت سیار انجام می شد اما هم اکنون حدود 92درصد روستاهای این شهرستان تحت پوشش شبکه آبرسانی سالم هستند و سایر روستاها نیز با طرح هایی که در حال اجرا استد زیر پوشش شبکه آبرسانی قرار می گیرند.
شهرستان شوشتر دارای سه بخش مرکزی، میان آب و شعیبیه است که مرکز آن در 89 کیلومتری شمال اهواز قرار دارد.
7159/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال