قاچاق دام عامل اصلی گرانی گوشت قرمز در خوزستان است

اهواز - ایرنا - مدیرعامل کشتارگاه صنعتی اهواز ، قاچاق دام و اثرگذاری دلالان را 2 عاملی اصلی گرانی گوشت قرمز در خوزستان بیان کرد و گفت: در ماه های اخیر قاچاق دام از مرزهای کشور و استان سبب نوسانات قابل ملاحظه در قیمت انواع گوشت قرمز در بازار شده است.

البرز کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت باید از همه ابزارهایی که در اختیار دارد از قاچاق دام که با هدف سودجویی عده ای فرصت طلب انجام می شود جلوگیری کند و اجازه ندهد این افراد منافع و مصالح کشور و مردم را به بازی بگیرند.
وی واردات و توزیع گوشت منجمد به قیمت مصوب را عاملی اثرگذار در تعدیل قیمت گوشت قرمز بیان کرد و افزود: با قیمت های فعلی ، قشرهای ضعیف و متوسط استان خوزستان قادر نیستند گوشت قرمز (گرم) خریداری کنند.
چندی پیش نیز مصطفی کنارکوهی مدیرکل شبکه دامپزشکی خوزستان قاچاق دام و خروج غیرقانونی دام از کشور را عامل مهمی در افزایش بهای گوشت قرمز عنوان کرد.
به گفته وی افزایش غیرمنطقی گوشت قرمز در استان خوزستان به خصوص کلانشهر اهواز ، سبب کاهش مصرف مواد پروتئینی نیز شده است.

** عرضه مستقیم گوشت قرمز از کشتارگاه اهواز به بازار
مدیرعامل کشتارگاه صنعتی اهواز از عرضه مستقیم گوشت قرمز(گوسفندی و بره تازه) کشتارگاه به فروشگاه های مجاز در سطح کلانشهر اهواز با هماهنگی ستاد تنظیم بازار استان خبر داد.
کریمی افزود: عرضه گوشت قرمز با 10تا 12درصد زیر قیمت بازار به مردم عرضه می شود تا مردم بتوانند گوشت قرمز را با قیمت مناسب تر خریداری کنند.
وی ابراز امیدواری کرد با عرضه مستقیم گوشت قرمز در فروشگاه های تعیین شده در کلانشهر اهواز از افزایش بی رویه و غیرمنطقی بهای گوشت قرمز جلوگیری شود.
کریمی همچنین گفت: توزیع مرغ کشتار روز نیز با 10درصد زیر قیمت بازار در اهواز شروع شده است.
در روزهای اخیر بهای مرغ کشتار روز در اهواز تا 140هزار ریال و گوشت گوسفندی 750هزار ریال و گوساله نیز تا 700هزار ریال رسیده است.
گزارش رسیده از برخی شهرهای شمالی خوزستان حاکی است که قیمت گوشت قرمز (گوسفند و گوساله) تا 680هزار ریال عرضه می شود که نسبت به ماه گذشته 130هزار ریال افزایش نشان می دهد.
در ماه های اخیر قیمت گوشت قرمز و مرغ کشتار روز در شهرهای خوزستان به خصوص اهواز روندی افزایشی داشته است.
در برخی شهرهای شمال شرق خوزستان کشتار غیرمجاز و عرضه آن در کناره جاده ها گزارش شده است که دامپزشکی از عموم مردم خواسته از خرید گوشت آنان به دلیل احتمال آلودگی دام، خودداری کنند.
در همین حال شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان در یک هفته اخیر توزیع گوشت منجمد برزیلی را با قیمت هرکیلوگرم 290هزار ریال در برخی فروشگاههای مجاز در اهواز شروع کرده که به دلیل محدودیت در عرضه ، با ازدحام شهروندان رو به رو شده است.
6065/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال