یکهزار و 600 میلیارد ریال در گردشگری دزفول سرمایه گذاری شد

دزفول - ایرنا - رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: طرح های گردشگری در قالب ساخت هتل آپارتمان، مجتمع گردشگری، سفره خانه سنتی، گردشگری آبی و بوم گردی با یکهزار و 600 میلیارد ریال هزینه از ابتدای امسال آغاز شده و در حال اجرا می باشند.

حجت اله آریایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح های گردشگری با ارائه 70 درصد تسهیلات و 30 درصد آورده بخش خصوصی اجرا می شوند.
وی با بیان اینکه این تسهیلات با تنفس 6 ماهه تا 2 ساله به متقضایان پرداخت می شوند، گفت: یکهزار و 270 میلیارد ریال از این تسهیلات از ابتدای امسال مصوب شده و در حال پرداخت است.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول افزود: تسهیلات پرداخت شده برای ساخت هتل آپارتمان در مرحله نخست 20 میلیارد ریال بوده و در مرحله دوم نیز 20 میلیارد ریال است.
وی اظهار داشت: ساخت 24 سوئیت آپارتمان، سفره خانه سنتی و آژانس هواپیمایی در دزفول در حال حاضر 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امیدواریم تا پایان سال با بخش خصوصی بهره برداری شوند.
آریایی این میزان سرمایه گذاری در مدت یکسال در دزفول را بی سابقه دانست و گفت: امروز بیستمین طرح گردشگری در میراث فرهنگی دزفول تصویب شد.
وی افزود: متقاضیان زیادی از سرمایه گذاری در دزفول استقبال می کنند ولی در زمینه سوق دادن آنها به سمت گردشگری ضعیف عمل شده است.
وی با بیان اینکه تمام سرمایه گذاران در بخش گردشگری دزفول بومی هستند، افزود: میراث فرهنگی آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات و مشاوره های لازم جهت اجرای طرح های گردشگری را دارد.
شهرستان دزفول با داشتن جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری فراوان در تمام ایام سال میزبان خیل عظیمی از گردشگران است.
7278/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال