مدارس12منطقه خوزستان زیرپوشش طرح کنترل آسیب های اجتماعی است

اهواز - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مدارس 12 منطقه خوزستان در سال تحصیلی جاری زیر پوشش طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی قرار گرفتند.

محمد تقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این طرح در مجموع 989 مدرسه در این 12 منطقه خوزستان اجرا می شود.
وی با بیان اینکه 30 میلیارد ریال برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده گفت:این طرح در قالب 2 فاز عملیاتی می شود که در مرحله نخست و با هدف افزایش تاب آوری معلمان، دانش آموزان و والدین آنها در برابر آسیب های اجتماعی بالغ بر 6 هزارنفر ساعت کارگاه آموزشی برگزار می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: در فاز دوم طرح نیز تجهیز مدارس مناطق حاشیه ای و کم برخوردار انجام می شود که در این راستا تجهیزاتی به این مدارس داده می شود.
تقی زاده مهمترین هدف اجرای این طرح را گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیان کرد و گفت:ارایه خدمات توانمندسازی و حمایتی در زمینه آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر و نیز افزایش میزان تاب آوری در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار از دیگر اهداف اجرای این طرح در آموزش و پرورش خوزستان است.
وی ادامه داد: اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برای نخستین بار در کشور اقدام به تهیه و تدوین نقشه خطرپذیری مناطق آموزش و پرورش خوزستان کرده است و این 12 منطقه را برای زیر پوشش قرار دادن در این طرح مشخص کرده است.
وی بیان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان خوزستانی از اولویت های اصلی و عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است؛در این طرح اداره کل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز مشارکت دارد.
در مرحله نخست این طرح دانش آموزان مناطق گتوند، رامشیر، رامهرمز، مسجدسلیمان، نواحی یک، دو و چهار اهواز و همچنین دزفول، کارون، باوی و لالی و هویزه زیر پوشش قرار می گیرند.
یک میلیون و یکصد هزار دانش آموز در خوزستان در 9 هزار مدرسه در 40 منطقه آموزشی مشغول به تحصیل هستند.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال