راه ارتباطی 11 روستای اندیکا مسدود شد

اهواز - ایرنا - رییس شورای اسلامی بخش چلو اندیکا گفت: طغیان رودخانه های فصلی برای پنجمین بار متوالی در پاییز امسال راه ارتباطی 11 روستای بخش چلو این شهرستان را با مرکز این بخش مسدود کرد.

امامقلی صادقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این روستاها شامل چال منار، چال دیره، چال سنگا، پای راه منار، هشت پیچ، بنه فیض اله، چال انجیر، چال طلا، نثار باور احمد، دهده یک و چال تکاب هستند که در مجموع بیش از 500 خانوار دارند.
وی گفت: راه ارتباطی این روستاها به دلیل طغیان رودخانه فصلی دره شیران و سرحونی مسدود شده و تردد هیچ وسیله نقلیه ای در این مسیر امکانپذیر نیست.
رییس شورای اسلامی بخش چلو اندیکا افزود: تنها راه بازگشایی این مسیرها همچون گذشته، فروکش کردن آب رودخانه ها است.
وی با اشاره به اینکه احداث پل بر روی این رودخانه ضروری است، افزود: وعده ساخت پل بر روی رودخانه های دره شیران و سرحونی توسط اداره کل امورعشایر خوزستان تاکنون عملی نشده است.
سرپرست فرمانداری اندیکا نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت:راه جایگزین و اضطراری اهالی این روستاها در چنین مواقعی جاده رگ منار است که به زودی مرمت آن از محل اعتبارات ارزش افزوده و با همکاری ماشین آلات راهسازی شرکت نفت انجام می شود.
مرادعلی سعیدی پور افزود: احداث پل بر روی این رودخانه بنا به دستور استاندار خوزستان به اداره کل امور عشایر محول شده که با مشخص شدن پیمانکار وارد فاز اجرایی می شود.
شهرستان اندیکا به سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان تقسیم شده و در 186 کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.
7159/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال