آبگرفتگی در 60 نقطه دزفول رفع شد

دزفول - ایرنا - شهردار دزفول با اشاره به بارش شدید باران در این شهر گفت: کارگران شهرداری امشب 60 مورد آبگرفتگی را در سطح شهر دزفول رفع کردند.

محمدعلی دوایی فر شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارندگی شدید همراه با رعد و برق و توفان موجب آبگرفتگی و جاری شدن آب در معابر شهر دزفول شد.
وی اظهار داشت: 200 کارگر از سازمان های مختلف شهرداری از جمله خدمات موتوری، عمران و آتش نشانی همراه با ماشین آلات برای رفع آبگرفتگی ها به صورت همزمان وارد عمل شدند.
شهردار دزفول با بیان اینکه لایروبی آبراه های فاضلاب از روزها قبل انجام شده است، گفت: دلیل جاری شدن آب در معابر مسدود شدن لوله ها نبوده است بلکه به دلیل شدت بارندگی لوله ها ظرفیت کافی برای انتقال آب را نداشتند.
وی با اشاره به اعزام کارگران شهرداری دزفول برای رسیدگی به وضعیت زهکش سیاه منصور اظهار داشت: این کارگران با استفاده از قایق و تلاش فراوان توانستند مشکل این منطقه را رفع کنند
دوایی فر افزود: کمپ نوروزی شهرداری دزفول برای اسکان عشایر و اهالی سیاه منصور آماده شده و در صورت نیاز از این کمپ استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ورود آب به محل احداث برج طاووس گفت: چندی پیش لوله های 800 میلی لیتری به طول 45 متر اطراف برج طاووس نصب شد که با این کار امشب حتی یک قطره آب از خیابان وارد گودال این طرح نشد.
شهردار دزفول افزود: کوی سعدی و نگارستان دزفول نیز به دلیل کشش نداشتن لوله ها دچار آبگرفتگی شد همچنین در کوی زیباشهر نیز به دلیل سرازیر شدن آب از بالادست شاهد آبگرفتگی بودیم.
وی در خصوص دلیل مسدود شدن پل شناور دزفول نیز اظهار داشت: این پل برای احتیاط و جلوگیری از حوادث احتمالی مسدود شده است.
دوایی فر افزود: زیرگذرهای سطح شهر نیز دچار آبگرفتگی شده بودند که از طریق پمپ تخلیه شدند.
وی گفت: دیواره ساحلی رودخانه دز نیز ریزش کرده است که هم اکنون کارگران شهرداری با استفاده از دستگاه در حال رفع خطر این منطقه هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر دزفول نیز به خبرنگار ایرنا گفت: سیل و آبگرفتگی به عشایر منطقه سیاه منصور دزفول آسیب وارد کرد.
عظیم رضای مرساق افزود: در حال حاضر سه تیم امدادی در منطقه حضور دارند و کار رهاسازی و انتقال افراد گرفتار در سیلاب را انجام می دهند.
وی اظهار داشت: تاکنون 12 تیم ارزیاب و امداد و نجات به مناطق متاثر از سیل و بارندگی شدید دزفول اعزام شده اند.
60 میلیمتر بارندگی در عصر پنجشنبه موجب آبگرفتگی معابر دزفول شد.
7278/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال