کشت پاییزه گندم در مسجدسلیمان آغاز شد

اهواز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مسجدسلیمان گفت: کشت پاییزه گندم در سطح 20هزار هکتار از اراضی دیم این شهرستان آغاز شد.

علی اکبر باورساد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشت محصول گندم از نیمه دوم آبان ماه شروع شده و تا اوایل دی ماه ادامه دارد.
وی افزود: عمده ارقامی که در این شهرستان کشت می شوند شامل کریم و چمران 2 و مهرگان هستند.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مسجدسلیمان ادامه داد: پیش بینی میانگین عملکرد در هر هکتار بستگی به وضعیت بارندگی دارد چرا که گندم دیم این شهرستان در ترسالی ها بین یک ونیم تا 2تن و در خشکسالی ها معمولا 500تا 800کیلوگرم عملکرد دارد.
وی گفت: پارسال مزارع گندم دیم این شهرستان 90درصد خسارت دیدند اما با این وجود حدود یک هزار و800تن گندم در این شهرستان تولید شد.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مسجدسلیمان افزود:با پیگیری های انجام شده60میلیارد ریال برای جبران خسارت خشکسالی مزارع گندم دیم این شهرستان از طریق صندوق بیمه حمایت کشاورزان مصوب شد و تاکنون 30در صد این مبلغ پرداخت شده است.
وی افزود: یک هزار و61تن بذر گندم، هزار و240تن کود اوره ،هزار و121تن کود فسفات و هزار 122تن کود پتاس برای کشاورزان این شهرستان مصوب شد که پس ازدریافت از استان بین آنها توزیع می شود.
مسجد سلیمان از شهرهای شمالی خوزستان است که دارای سه بخش، مرکزی، گلگیر و عنبر می باشد.
7159/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال