اولویت ورزش سه گانه افتخارآفرینی در میادین بین المللی است

اهواز – ایرنا - نایب‌ رییس فدراسیون ورزش سه ‌گانه گفت: برای برون رفت از کاستی ها و مشکلات ورزش سه گانه کشور، اولویت خود را دستیابی به مدال و افتخارآفرینی در میادین بین المللی قرار داده ایم.

به گزارش ایرنا مهدی گودرزی در نشست خبری که امروز در اردوی تیم ‌ملی ورزش سه ‌‌گانه در اهواز برگزار شد اظهار داشت: خوشحالیم که این اردو با تجهیزات و امکانات بسیار خوب و مدرن و هم تراز با استانداردهای بین المللی در خوزستان برگزار شد و رضایت بازیکنان و سرمربی تیم ملی را به همراه داشت.
نایب ‌رییس فدراسیون ورزش سه ‌گانه با بیان این که در طی سالیان اخیر فدراسیون ورزش‌های سه ‌گانه با توجه به سوابق بسیار کمرنگ نسبت به خیلی از رشته ‌ها با چالش‌ های بسیاری روبه ‌رو بوده است گفت: از 2 سال گذشته برای این که بتوانیم ورزش سه گانه را در خانواده ها نهادینه کنیم برنامه ریزی منسجمی انجام دادیم.
وی با اشاره به این که طی ادوار اخیر، مربیان مختلفی با فدراسیون سه ‌گانه کار کرده اند که در بین آن ها جایگاه سانتوز سرمربی کنونی تیم ملی بسیار درخشان است گفت: این مربی خارجی شرایط بازیکنان تیم ملی را برای دستیابی به مدال ‌های آسیایی و کسب سهمیه ‌های المپیک فراهم خواهد کرد و قطعا در آینده نزدیک شاهد این موضوع خواهیم بود.
گودرزی افزود: کسانی که در اردوی اهواز به عنوان بدنه اصلی تیم ‌ملی هستند، با تمام مشکلاتی که در فدراسیون حاکم است خود را از نقاط مختلف ایران به اهواز رساندند تا در کنار یک مربی بین المللی و در سطح المپیک آموزش های لازم را به بهترین شکل ببینند.
وی افزود: بعد از برنامه چهار ساله اول‌ فدراسیون که 2 سال آن سپری شده است،ورزش سه گانه را از بعد همگانی به قهرمانی تبدیل خواهیم کرد که در این خصوص باشگاه ها می توانند کمک بسیاری کنند.
در ادامه سانتوز سرجیو مربی خارجیتیم ملی سه گانه کشور با بیان این که برای حضور در المپیک باید امکانات و بودجه لازم فراهم شود گفت: اگر توقع داریم در المپیک 2024 و 2028 حضور داشته باشیم، باید همه جوره این ورزش را از نظر امکانات و بودجه پشتیبانی کنیم.
وی گفت: اگر برای ورزشکاران ایرانی همان امکاناتی را که ورزشکاران سطح جهان در اختیار دارند فراهم کنیم، افراد مستعد خوبی در این رشته شناسایی می شوند البته به شرط آن ‌که مسوولان و سیاسیون با زور و فشار از ما نخواهند کاری که در حیطه ما نیست، انجام دهیم.
سرمربی تیم ملی با بیان این که سه‌ گانه یک ورزش تکنیکی و سنگین است و یک ورزشکار روزانه 6 تا هشت ساعت نیاز به تمرین دارد گفت: ورزشکاران در سطح جهانی از استاندارد حضور در 15 تا 20 مسابقه در طول سال در سطح بین‌المللی، قاره‌ ای و جهانی برخوردار هستند که این شرایط هم باید برای ورزشکاران ایرانی به وجود آید تا بتوانیم در جهان رقابت کنیم.
وی با بیان این که شرایط برگزاری اردوی ورزش سه گانه در اهواز به بهترین شکل انجام شد گفت: در خوزستان ورزشکاران بسیار خوبی وجود دارد که اگر روی آن ها سرمایه گذاری شود نتیجه خوبی خواهیم دید.
به گزارش ایرنا اردوی تیم ملی ورزش سه گانه کشور از روز 13 آبان ماه به مدت هفت روز در اهواز برگزار شد.
9879/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال