فهرست سه هزارلاستیک توزیعی در خوزستان منتشر می شود

اهواز - ایرنا - مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت:فهرست توزیع بیش از سه هزار حلقه لاستیک که در زمان اعتصاب کامیون داران در خوزستان انجام گرفت تهیه شده و در نخستین فرصت منتشر خواهد شد.

به گزارش ایرنا امید بن عباس روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان بیان کرد: از راهداری درخواست کردیم فهرست این توزیع نامشخص به معاونت اقتصادی استانداری ارایه شود تا آن را منتشر کنیم، این فهرست دریافت شده و در نخستین فرصت آن را منتشر می‌کنیم تا همه در جریان قرار بگیرند که این حجم از لاستیک را چه کسانی دریافت کرده اند.
وی گفت: توزیع لاستیک در خوزستان در بین کامیون داران و خودروهای حمل و نقل باید به گونه ای انجام شود که حمل بار در خوزستان با مشکل رو به رو نشود.
بن عباس، با اشاره به مشکلاتی که در بخش لاستیک خودرو در کل کشور به وجود آمده بیان کرد: سراسر کشور با حجم تقاضای چند برابری موجودی لاستیک روبه رو است و کمبود وجود دارد حتی شهرستان هایی که تخصیص بیشترهم داده‌ شده همچنان معترض هستند لذا صدور حواله لاستیک در استان بر اساس کارت هوشمند رانندگان انجام می شود تا حق کسی ضایع نشود.
وی در ادامه با اشاره به نیاز سازمان های درون شهری به لاستیک خودرو، افزود:بخشی از توزیع لاستیک باید برای سازمان های درون شهری درنظر گرفته شود و راهداری باید به صورت هفتگی بارنامه‌ و حواله تحویل لاستیک را به سازمان های درون شهری تحویل دهد تا درصدی از سهمیه لاستیک به این سازمان ها اختصاص یابد تا مشکل و کمبودی در بحث درون شهری نداشته باشیم.
بن عباس در ادامه با گلایه از عملکرد برخی فرمانداران در برگزاری نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان و ارایه نشدن گزارش به استان، گفت: گزارشات برخی ستادهای شهرستانی به موقع به ستاد تنظیم بازار خوزستان ارسال نمی شود و این موضوع می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
وی با اشاره بر اینکه وضعیت فعلی کشور و ماه های پیش روی بازار برای دولت بسیار حایز اهمیت است، بیان کرد: انتظار دولت، رسیدگی به معیشت مردم است که فرمانداران باید به این دستور هر چه بهتر عمل کنند؛در صورتی می توان مشکلات اقتصادی یک شهرستان را برطرف کرد که اطلاعات کاملی از وضعیت منطقه داشته باشیم.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان نیز گفت: سه هزار و 473 حلقه لاستیک از ابتدای مهر به خوزستان اختصاص داده شده که از این تعداد 2 هزار و 804 لاستیک آن توزیع شده و تعداد 669حلقه باقی مانده است.
یوسف عابدینی افزود: نحوه توزیع لاستیک در ناوگان حمل و نقل جاده ای طیف مشخصی ندارد و با توجه به تعداد رانندگان، توزیع لاستیک باید انجام شود.
عابدینی ادامه داد: بر اساس نیازسنجی انجام گرفته سهمیه جدید لاستیک به شهرستان های رامهرمز و بهبهان اختصاص می یابد.
وی به کمبود لاستیک سیمی اشاره کرد و گفت: لاستیک سیمی برای استفاده چرخ جلوی کامیون استفاده می شود و نیاز خیلی از رانندگان است که در این زمینه کمبود داریم.
عابدینی در خصوص روند سهمیه اختصاصی به شهرستان ها گفت: تخصیص به شهرستان ها بر اساس ثبت نام رانندگان انجام می شود یعنی انجمن رانندگان هر شهرستان موظف است با همکاری راهداری افراد متقاضی درخواست لاستیک را ثبت نام و فهرست را به راهداری خوزستان ارایه دهد تا بر همان اساس، سهمیه به آنها اختصاص داده شود.
وی با اشاره به توزیع لاستیک در شهرستان ها بر اساس حجم بارگیری بیان کرد: توزیع لاستیک در اهواز، بندرامام خمینی (ره) و شوش به دلیل حجم زیاد بارگیری در اولویت قرار دارد و مشکلی که در این میان وجود دارد، فعال نبودن عاملان فروش در شهرستان هاست که به خاطر نبود قدرت سرمایه نمی توانند سهمیه لاستیک را از فروشنده و عامل جذب کنند، به همین دلیل گاهی از عامل فروش اهواز درخواست می‌کنیم که به شهرستان‌های دیگر لاستیک بدهند. شهرهای دزفول، شوش، شوشتر، آبادان و خرمشهر توانستند این سهمیه را جذب کنند، به همین دلیل حواله ها را به عاملان فروش دادیم.
با افزایش نرخ ارز و قیمت کالاها در بازار در ماه های اخیر قیمت لاستیک بسیار افزایش یافت که این موضوع باعث اعتصاب کامیون داران به مدت یک ماه و اختلال در حمل و نقل باردر کشور شد.
از تیر گذشته، دولت برای حمایت از کامیون داران به هر استان سهیه لاستیک با قیمت دولتی تخصیص داد.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال